Düşük Karbonlu Modüller

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Regoods'un Fransa'da Lamberet İle Yeni Üst Dönüşüm Süreci 

Regoods soğutmalı kamyon kasalarını düşük karbonlu, modüler yapılara dönüştürüyor. Kullanım ömrünün sonunda düşük karbon etkisine sahip bir soğutmalı kamyon kasası mimari modüllerinin tasarımı için mükemmel bir kaynak olabilir. Bu girişimin liderliğini bir frigorifik araç işletmesi olan Lamberet ile birlikte Fransız markası Regoods üstleniyor. İki şirket birlikte bir soğutma kutusunu dört modüler yapıya dönüştüren bir ileri dönüşüm süreci geliştiriyor. 16 ile 33 m2 arasında değişen köşk, sergi alanı, mağaza ve çok daha fazlası olarak hizmet verebilir.

Düşük Karbonlu Modüller

Eylül 2022'de Regoods ve Lamberet yaşam döngülerinin sonunda hücrelerin yakalanmasını ve Regoods modüllerinde üretilmesi için küresel bir endüstriyel süreç geliştirmek üzere bir ortaklığa imza attı. Her iki tarafın da hayata geçireceği endüstriyel sinerji, 16 ve 33 m2'lik düşük karbonlu, sağlam ve tam yalıtımlı modellerin geliştirilmesini sağlayacak.

Düşük Karbonlu Modüller

Fransız markası "Bugün Fransa'da dönüştürülen ham maddelerin %15'i geri dönüşümden geliyor. Regoods soğutulmuş hücreler için APV tedarik zinciri geliştirerek önemli miktarda yerel ham madde girdi akışı oluşturur. Bu modül imalat tedarik zincirinde çığır açan bir yenilik olup Regoods'un RT2020 termal düzenlemesinin en yüksek C1 ve C2 karbon etki değerlerine ulaşmak için eko tasarıma yatırım yapmasına olanak tanır." şeklinde ifadesine yer verdi. 

Kullanıcı Konforu Ekolojiyle Buluşuyor

Düşük Karbonlu Modüller

Geçici etkinlik alanları olarak kullanılan Regoods modülleri sürdürülebilir turizm, hizmetler ve mağazalar ve etkinlikler gibi çevresel ve kentsel planlama kriterleriyle kısıtlanan pazarları hedefler. Nakliye konteynerleri, şantiye bungalovları, küçük evler ve tamamı metal çerçeve çözümlerinin aksine bu modüller aslında sadece biyo bazlı ahşap içerir. Bu da ürünün ömrünü uzatır, yalıtımı optimizi eder ve malzeme tüketimini azaltır. Çevresel kaygıların dışında yapılar aynı zamanda engelli kişilerin erişimine de uygun olacak. Şirket "Kullanıcı konforu ve ekoloji, Regoods'un süreçlerinin merkezinde yer alıyor." diye yazıyor.

Düşük Karbonlu Modüller

İkili şu anda dört temel modeli hayata geçiriyor; resif 20, resif 40, ikiz 40/20 ve protoresif 4. Ticari kullanımla sınırlı olan bu modüller bir ile dört gün arasında kurulabilir ve sıhhi tesisat, elektrik ve LED sistemleriyle birlikte gelir. İsteğe bağlı hizmetler arasında dış kaplamaları, kapıları ve pencereleri, iç döşeme ve güvenli kapatmayı içerir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)