Estetik ve Sürdürülebilirliğin Bir Arada Olduğu Yapı

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Legend Mansion Villa, temelden çatıya kadar toplam bina yüksekliği yaklaşık 16m olan 3 yer üstü katı ve 1 yarı yer altı katı ile tasarlanmış; aşağıdaki gibi ana fonksiyonel alanlar bulunur: Ortak oturma odası, bar, eğlence alanı, sinema odası, ana lobi, oturma odası, mutfak, bahçe ile birleştirilmiş yatak odası.

Proje bir bahçe villasıdır, bu nedenle proje için kullanılan malzemeler yerel ve yaygın malzemeler. Betonarme yapı sistemi, taş tuğla duvarlar ve çevre dostu yanmamış tuğla duvarlar. Evin tamamlanması boya, seramik karolar, mozaik, granit kullanılarak yapılmış.

Legend Mansion Villa

Legend Mansion Villa, esnek mimari şekiller yaratan yumuşak çizgiler ve açık alan ile modern yeşil mimari kriterlere göre tasarlanmış. Canlı, modern mimari çizgiler oluşturmak için şekilleri, mimari panelleri ve malzemeleri birleştiren çözümler kullanarak özgür bir mimari dil kullanılmış. Yaygın, mevcut kaplama malzemelerini kullanmak, ancak estetik etki, sürdürülebilirlik ve çevre dostu olmasını garanti altına almak istenmiş. Legend Mansion tasarımı açık bir tasarımdır, bu nedenle herhangi bir alanda dururken güneşi ve rüzgarı hissedebilirsiniz. Ve ışık. Aynı zamanda, açık tasarım iç mekan ile iç mekan arasındaki sınırı da bulanıklaştırır.

Legend Mansion Villa

Legend Mansion, peyzajlı yeşil bir bahçeye bağlı bir villa; renkli bahçeler, uyumlu yeşil mimari oluşturmak için yüzme havuzları, oyun alanları ve yüksek ve alçak arazilerle birlikte ustaca planlanmış. Bahçe aynı zamanda her bir iç mekana ve cephedeki her bir kata dahil edilerek tüm insan faaliyetlerini doğa ile yakından ve dostane bir şekilde birbirine bağlıyor. Her bahçe aynı zamanda bir toz maskesi ve bir gürültü koruma katmanı gibi... Bahçeler ayrıca mekanları soğutmak ve mimari yapıları korumak için güneş radyasyonunun azaltılmasına katkıda bulunur.

Legend Mansion Villa

Legend Mansion Villa, yeşil bahçe renklerinin çekici şekillerle birleştiği bir tablo. Çevresindeki doğal peyzajla uyum sağlayan bir mimari eser.

Legend Mansion Villa

Mimarlar: Flamingo Architecture

Alan: 385 m²

Fotoğraflar: Nghĩa Toản


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)