Folkart Life Bornova Projesi’nde BTM Optigreen İmzası

İzmir’in lüks konut, rezidans ve ticari yaşam alanları projelerine imza atan Folkart İnşaat, pek çok projesinde olduğu gibi, Folkart Bornova Life Karma konseptinin bahçe çatı alanlarında da BTM Optigreen yeşil çatı ürünlerini tercih etti.

Modern bir yaşam stilini hem hayata hem doğaya yakın bir görsellikte sunan projede bulunan toplam 8000 m2 bahçe çatı alanında BTM Optigreen yeşil çatı sistemi uygulanmıştır.

Çatı bahçeleri de dahil olarak toplam 18.000m2 yeşil alan peyzajının bugünkü görsel zenginliğinin hayata geçirilmesinde; peyzaj ve botanik uygulamalarında uzman, BTM çözüm ortağı ve partneri Karaoğlu Peyzaj firmasının imzası bulunmaktadır.

Üst kalite ürün grupları ile çalışılan projede, otopark üstü ve bina teraslarında su yalıtımı olarak püskürtme çift bileşenli poliüretan ile betonun su geçirimsizliği sağlanmıştır. Karaoğlu Peyzaj uygulama ekibi aracılığı ile su yalıtımı üstünde BTM Optigreen nem tutucu örtü, FKD 25 drenaj levhası ve SF 32 filtre serimi ile yeşil çatı sistemi detayı oluşturulmuştur. Akabinde hafifletilmiş bahçe çatı toprağı ve botanikte seçilen bitki grupları ve sulama sistemi yerleşimi ile projenin yeşil alan görselliği tamamlanmıştır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)