GF TIME'ın Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri Arasında

Geçtiğimiz aylarda Financial Times'ın Avrupa'nın İklim Liderleri listesinde dördüncü kez üst üste yer alan Georg Fischer, bu kez TIME dergisinin 2024 Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri listesine girdi.

GF Time

TIME dergisi, piyasa ve tüketici verileri sağlayıcısı Statista ile birlikte yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Listede yer alan şirketler, 1,5 °C iklim programı dahil olmak üzere önemli iklim inisiyatiflerine katkı sağlamış firmalar arasından seçildi. Bu şirketler aynı zamanda Bilime Dayalı Hedefler Girişimi'nden (SBTi) net sıfır emisyon hedeflerine ve CDP'den yüksek derecelendirme almış.

TIME ve Statista'nın belirlediği metodolojiye göre, şirketlerin değerlendirilmesinde Kapsam 1 ve 2 emisyonları, enerji tüketimi, emisyon azaltma çabaları ve yenilenebilir enerji kullanımı gibi kriterler dikkate alındı. Liste, sürdürülebilirlik taahhütlerini açıkça gösteren şirketleri içeriyor ve üretim sektöründe bile sürdürülebilirliğin sağlanabileceğini ortaya koyuyor.

Georg Fischer, 2023 yılında satışlarının %68'ini sosyal veya çevresel fayda sağlayan ürünlerden elde etti ve 2025 hedeflerini %70'e çıkarmayı planlıyor. Aynı yıl içinde Kapsam 1 ve 2 CO2e emisyonlarını %9 azaltarak, yenilenebilir enerji kullanımını da %33'e yükseltti (2022: %29).

CDP'den yüksek derecelendirme alan ve önde gelen iklim programlarına katılan Georg Fischer, iklim değişikliği alanında şeffaflık ve performans açısından "A" notunu alarak, Bilime Dayalı Hedefler Girişimi'ne net sıfır emisyon taahhüdünde bulundu.

Hep daha iyiye...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)