Zamandan İlham Alan Bir Enstalasyon

Greenwich Meridian işaretleme zamanına yakın galerinin konumundan ilham alan "Zaman Dilimleri", uzaya asılmış 120 "zaman dilimini" oluşturan 168.000 küçük sayı aracılığıyla geçmişi, şimdiyi ve geleceği ifade ediyor. Dünyanın yüzen temsili. 100 renk tonunda 100 sayı katmanından ve beyazda 20 katmandan oluşan yerleştirme, gelecek 100 yılı (2020 ila 2119) ve beyaz ile temsil edilen son 20 yılı (2000 ila 2019) görselleştiriyor. “Zamanın Dilimleri", Emmanuelle'in "100 renk" yerleştirme serisinin bir parçasıdır.”

Slices of Time
Enstalasyon Örnekleri

Emmanuelle Moureaux, Paris'ten Tokyo'ya renkli yerleştirmeleriyle izleyicileri baştan çıkarıyor. Karmaşıklık ve hoş estetik, dikkatlice düşünülmüş her rengin özünün takdir edilebileceği bir dünya yaratmak için alanı kesilmiş renkli kağıtlarla doldurur. NOW Gallery, devam eden tasarım komisyonunun bir parçası olarak, İngiltere'de ilk kez büyük ölçekli bir enstalasyon sunmak için Moureaux'yu seçti. Galerinin Greenwich Yarımadası'nda, Meridian'a yakın konumundan ilham alan, zamanı işaretleyen ve 100 renk ve beyaz tonunda sayı katmanlarından oluşan enstalasyon, zamanın akışını ifade ediyor. Her bir sayı katmanı şimdiyi, geçmişi ve geleceği yansıtıyor. Sergi, galeri alanında yüzen dünyanın yuvarlak bir temsili olacak. Bir an, bir zaman dilimi.

Renkli Enstalasyon Örnekleri
Enstalasyon Tasarımı

Kurulum, ziyaretçilerine önemli bir tarihi hatırlamaları için zaman sunacak. Bu seçilen tarihi renkli kalemle yazmak için yuvarlak kâğıt bulunacaktır. Bu, bir renk kaleydoskopu oluşturacak bir zaman çizelgesi boyunca galerinin penceresine yerleştirilecektir.

Zaman Dilimi Enstalasyonu
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)