Güçlü Tonlarla Vurgulanmış 10 Renkli Oturma Odası

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Tokyo dairelerinde kullanılan pastel paletinden, Atina dairelerinde bulunan kırmızı ve yeşilin çatışmasına kadar dünyanın dört bir yanındaki on oturma odası, renkli iç tasarımlarıyla tanımlanıyor. Bir oturma odasında güçlü renkler kullanmak göz korkutucu olabilir, ancak bu örnekler sadece birkaç renk patlamasının bile nasıl sıcak bir atmosfer yaratabileceğini ve geleneksel beyaz duvarlarla kontrast oluşturabileceğini gösteriyor.

Polychrome House, Avustralya, Amber Road ve Limesmith'ten

Mimari stüdyo Amber Lord ve renk danışmanı Limesmith tarafından yenilenen 1960'lardan kalma bir Sidney binası olan Polychrome House'un her odasında renk patlamaları görülebilir. Amber Road yardımcı yönetmeni Yasmin Goniem şunları söyledi: "İç mekanda katmanlanan canlı temel renkler, hepimizin üzerinde çalıştığı eğlenceli deneyimin kalbiydi."

Waterfront Nikis Apartmanı, Yunanistan, Stamatios Giannikis tarafından

Flamingo pembesi duvarlar 1937 listesindeki Art Deco binasında bir Yunan sahil konutu olan Waterfront Nikis Apartments'ın oturma odasında merkez sahneyi alıyor. Mimar Stamatios Jannicis, deniz manzaralı bir oturma odasında neon pembe bir hamak ile yumuşak, kabarık bir kilim ve pembe saksıları birleştirdi.

Adam Nathaniel Furman tarafından Japonya'da Nagatacho Daire

Tasarımcı Adam Nathaniel Furman, emekli bir göçmen çift için yenilenmiş bir Tokyo dairesinde şeker gibi tatlı renklere hayat verdi. Açık plan mutfağın karşısında, Furman'ın "bir pandispanya üzerine krema gibi görün ve hisset" dediği koyu yeşil ve mavi sandalyeler ve ayak dayama yerleriyle kontrast oluşturacak şekilde seçilmiş birleşik bir oturma ve yemek alanı var.

Connecticut'taki Ev, ABD, Hendrix Churchill

Amerikan firması Hendricks Churchill, bu Connecticut evinde geleneksel bir çiftlik evi estetiğini daha modern bir dokunuşla birleştirmek istedi. Mobilyalarla, dokulu mavi bir halı, nötr parke döşeme tahtalarına dayanıyor.

House Trevi, İtalya, Studio Venturini tarafından

Sıcak, rustik tonlarda Roma'da tek yatak odalı bir daire olan Trevi House'un duvarlarını kalın pişmiş toprak ve kum rengi boyalar sarıyor. Oturma odası, geleneksel mermer heykelleri andıran çarpıcı, büyük boy bir heykelin altına yerleştirilmiş zıt doğrusal mavi ve krem ​​rengi bir halıya sahiptir.

Carine Villas Boas Daire, Brezilya, Studio Juliana Camargo

São Paulo şehir merkezindeki bu büyük dairenin yaşam alanı, Portekiz markası Punto e Filo'nun parlak geometrik desenlerine sahip büyük bir halıya sahipt. Studio Giuliana Camargo, bir halının etrafına hilal şeklinde pembe bir kanepe ve parlak yeşil koltuklar yerleştirerek cesur ve renkli görünümünü vurguladı.

Trikoui Apartmanı, Yunanistan, Point Supreme Architects tarafından

Yerel uygulayıcılar Point Supreme Architects bu canlı Atina dairesini yaşam, yemek ve mutfak alanlarını birleştiren tek bir açık alanı kapsayacak şekilde tasarladı. Daire, bölme eksikliğini telafi etmek için yeşil lekeli kontrplak duvarlar ve parlak kırmızı tepeli masalar gibi alanı tanımlamaya yardımcı olan renkli yerleşik mobilyalar içeriyor.

Amerika'nın Kitap Kurdu ve Kedi Evi, BFDO Architects tarafından

Amerikan stüdyosu BFDO Architect oturma odasına pembe, turuncu ve mavi sıçramalar ekledi. Odanın bir duvarı, sahibinin kapsamlı okuma koleksiyonunu barındırmak için parlak renkli nişlere sahip rengarenk bir kitaplık içeriyor.

Retroscena, İtalya, La Macchina Studio tarafından

Retroscena, İtalyan mimarlık firması La Macchina Studio tarafından tamamlanan ve evin orijinal terrazzo zeminlerini ortaya çıkaran Roma'da 1950'lerden kalma etkileyici bir dairenin yenilenmesidir. Ana renkler sarı bir perdeyle ayrılmış ve yuvarlak kırmızı bir goblen ve yumuşacık mavi bir kanepe ile süslenmiş oturma odası ile iç tasarımda kutlanıyor.

Daire Madrid, İspanya tarafından Husos Arquitectos

İspanyol stüdyo Husos Arquitectos'un bu Madrid dairesinin geniş oturma odası, limon yeşili şezlonglar ve koyu sarı ve turuncu vurgularla karakterize ediliyor. Kontrplak dolaplar ve çam zeminler, alana doğal tonlarda hakim olurken stüdyo ahşabı aydınlatmak için bazı rafları parlak renklere boyadı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)