EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Işığı Her Zaman, Her Yerden Kontrol Etme

Philips Aydınlatma’nın yeni Sahne Yönetimi uygulaması aydınlatma yöneticilerinin bir binanın dış cephe aydınlatmasını akıllı telefon ya da tablet ile diledikleri zaman, diledikleri yerden kontrol edebilmelerini sağlıyor 

Chicago, ABD - Aydınlatmada dünya lideri olan Signify (Euronext: LIGHT), şirketlerin akıllı telefon ya da tablet ile bir binanın mimari aydınlatmasını hızla ve kolaylıkla değiştirmelerine olanak tanıyan yeni bulut tabanlı Sahne Yönetimi uygulamasını tanıttı. Akıllı cihazlar için özel olarak tasarlanan uygulama, şirketin bağlantılı aydınlatma ve nesnelerin internetine yönelik aydınlatma alanlarındaki liderliğini güçlü bir şekilde ortaya koyuyor.

Interact Landmark Sahne Yönetimi uygulaması, aydınlatma yöneticilerinin köprü, bina ve tarihi yapı aydınlatmalarını basit bir dokunuş veya kaydırma hareketiyle anında yönetebilmelerini, kontrol edebilmelerini ve değiştirebilmelerini sağlıyor. Göz kamaştırıcı ışık gösterileri özel günleri, bayramları ve önemli toplumsal etkinlikleri kutlamak için uzaktan programlanabiliyor. Örneğin, yöneticiler artık belediye başkanlığının, Meme Kanseri Farkındalık programını desteklemek amacıyla köprülerden birinin pembeye boyanmasına yönelik taleplerine hızla yanıt verebiliyor.

Philips Aydınlatma Kamu Sistemleri Küresel İş Grubu Lideri Jacques Letzelter konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Şirketler ve şehirler, mimari aydınlatmayı benzersiz bir kimlik yaratarak kapsayıcı deneyimler oluşturmak amacıyla her geçen gün daha fazla kullanıyor.Ofis dışındayken gelen son dakika taleplerine her an “hazır” olma ve yanıt verme gereksinimi, aydınlatma yöneticileri açısından çözülmesi gereken bir sorun teşkil ediyor. Uygulama, aydınlatma yöneticilerine aydınlatma sahnelerini diledikleri zaman değiştirme esnekliği sunuyor. Ayrıca, Interact Landmark’ın aydınlatma yöneticilerini destekleme, mimari aydınlatma yönetimini kolaylaştırma ve şehirlerin daha akıllı ve yaşamaya elverişli hale getirilmesine yardımcı olmadaki gücünü de gösteriyor.”

Işığı her zaman, her yerden kontrol etme 

Tesis yöneticileri kullanıcı hesap ayarlarını kişiselleştirerek, kendi mimari aydınlatma sistemlerine hareket halindeyken güvenle erişebiliyorlar. Renkleri değiştirebiliyor, ışık gösterileri başlatabiliyor ve programları görüntüleyebiliyorlar. Uygulama bulut tabanlı olduğu için, kullanıcıların öncelikle VPN bağlantısı ile oturum açma gereksinimi ortadan kalkıyor.

Interact Landmark’ın sunduğu yetkinlikler kapsamındaki uygulama, 2018 yılı Haziran ayında kullanıma sunulacak.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)