Kanada’nın En Yüksek Konut Binası

Herzog&de Meuron, Toronto’da inşa edilecek süper yüksek gökdelen için yeni bir tasarım geliştirdi. Planlandığı gibi inşa edilmesi durumunda proje 1063 fit yüksekliğinde olacak ve böylece Kanada’nın en yüksek konut binası unvanını kazanacak. Proje mimarı Quadrangle ile birlikte çalışan ekip, Hollanda'daki gayrimenkul geliştirme şirketleri Kroonenberg Geoep ve ProWinko tarafından Toronto kentine yeni bir simge bina yaratmak üzere görevlendirilmiş.

Bu süper yüksek bina Yorkville bölgesindeki Bloor ve Bay Caddelerinin kuzeybatı ucunda yer alıyor. Kroonenberg Geoep ve ProWinko 1200 Bay Caddesindeki parseli 2016 senesinde $86.75 milyon dolara satın almış. Teklife sunulan proje kullanılabilir alan maksimumda tutmayı ve kentin doğu kanadından manzaralar sunmayı hedefliyor.

Kulenin on altı katı ofislere ve dükkanlara, altmış dört katı ise farklı ebatlarda müşterek birimlere ayrılacak. Özel kullanıma açık tesisler alt katları üst katlardan ayıracak. En üst kattaysa şehrin manzarasının izlenebileceği bir teras ve restoran yer alacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)