EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Medya Kent'e Smart City Ödülü

GAD Vakfı, Koleksiyon iş birliği ve katkılarıyla Berlin’de mimarlık dünyasının önde gelen etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival (WAF)’de bul yıl Koray Malhan tasarımı Oblivion ile yer aldı. GAD Foundation, 15-17 Kasım tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşen Dünya Mimarlık Festivali’nde bu yıl onuncu yıl şerefine düzenlenen WAFX Prize’da Smart Cities kategorisinde Media City projesi ile ödüle layık görüldü.


WAF, onuncu yıla özel olarak verdiği WAFX ödüllerine GAD’ın Istanbul Ticaret Odası (ITO) için tasarladığı ve daha önce de birçok ödüle layık görülen Media City projesine Smart Cities kategorisinde ödül verdi. Osmanlı dönemine uzanan yayıncılığın kalbinin attığı Bâb-ı Âli kültürünü yeniden hayata geçirmeyi planlayan Kitap kent, medya ve yayıncılık sektörünü bir merkezde toplamayı amaçlıyor. Projede yayıncısından yazarına, gazetesinden kitabevlerine, matbaasından dağıtımına kadar sektörün tüm tarafları yer alacak. Üç milyon metrekareye yakın bir alan üzerine kurulması planlanan Kitap kent, kültür ekonomisi alanında da Türkiye'yi bölgesel üs yapacak bir yayıncılık kümelenme projesi olacak.

Media City projesi aynı zamanda dünyanın en kapsamlı gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde düzenlenen ''AR Future Project Awards 2017''de, ''Jeu D’Esprit'' jüri özel ödülünü de almıştı ve yine bu yıl Amerikan Architecture Prize tarafından düzenlenen yarışmada landscape architecture/ urban planning kategorisinde yılın projesi seçildi.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)