EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mega Proje İstanbul Yeni Havalimanı’nda BTM İmzası

İstanbul Yeni Havalimanı, şehir merkezine 35 kilometre mesafede ve İstanbul’un kuzeyinde 76,5 milyon metrekarelik alanda yükseliyor. İnşaat 4 fazda yapılacak. Birinci faz, 3 pistin ve 90 milyon yolcu kapasitelik terminalin açılmasıyla bu yıl içinde tamamlanacak. Tüm fazları tamamlandığında İstanbul Yeni Havalimanı, yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 300’den fazla noktaya uçuş imkanı sunacak. 

BTM bu büyük ve prestijli projenin yanı sıra pek çok prestijli projeye daha geniş ürün yelpazesi, uzman kadrosu ve 43 yılın verdiği deneyimle; su, ısı yalıtımı, çatı kaplamaları, yeşil çatı sistemleri ürün ve çözümlerini sunmaya devam ediyor.

İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında BTM’nin su yalıtım örtüleri grubundan Polibit P3000,  Elastobit PE3 ürünü kullanıldı. Su yalıtım örtülerinin yanı sıra bitüm poliüretan ürünler grubundan BT2K PU Elast, bitümlü likit su yalıtımı ürünü olarak BTL200, bitümlü astar ürünler grubundan BTR 50 ve 100 serisi ürünler, PVC membran kategorisinden UG200 ve WD150 ürünleri ve ısı yalıtımında Polpan XPS ısı yalıtım levhaları tercih edildi. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)