Mesa Koza 66

A Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan Mesa Koza 66 projesi, European Property Awards 2017’de ‘High Residential Architecture’ kategorisinde ödül aldı.

Mesa Koza 66, çakıl taşı formu ve heykelsi duruşuyla Gaziosmanpaşa’nın siluetini yeniden şekillendiriyor. Eski imar parselleri ve vadi yönündeki yeni binaların sınırında bulunan projede, iki farklı kent dokusunun karakteri plan çözümlerine yansıtılmış. Böylece hem konvansiyonel hem de yenilikçi yaklaşımlar getirilerek, farklı yaşam tarzlarına hitap eden birleştirici yaşam alanları yaratılmış. Projesinin konut tasarımına ise yapı teknolojisindeki yenilikler entegre edilerek, konut sakinlerine konforlu bir yaşam sunulması amaçlanmış. 

İki ayrı yaşam tarzını barındıracak bir kurguya sahip olan projenin düşey ve yatay düzenleme içeren kule tasarımda daha kompakt, daha klasik konut çözümleri sağlanırken, yatay blok tasarımında ise stüdyo daireler, galeriler ve iç boşluklarla daha esnek yaşam alanları oluşturulmuş. Saydam cepheleri, yumuşatılmış cephe hatları ile konut sakinlerine geniş kent panoramaları sağlayacak olan kulenin son katındaki galeri ve iç boşlukları sayesinde de ferah ve aydınlık bir ortam sağlanmış. Projenin vadiye bakan yatay blok daireleri ise doğayla bütünleşiyor…


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)