Milad Eshtiyaghi'nin Biyofilik Kabini

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Milad Eshtiyaghi'nin sürdürülebilir biyofilik minik kabin önerisi, Brezilya'daki yemyeşil yağmur ormanlarının üzerinde süzülüyor. Mimar Milad Eshtiyaghi içinde ve dışında biyofilik tasarım kullanan, alışılmadık bir A çerçeveli ahşap kabin olan Slope House 3'ü tanıttı. 

Slope House 3

Brezilya'nın yemyeşil yağmur ormanlarında manzaralı bir yamaca tünemiş ve bir dizi kazıklar üzerinden oturan küçük ev, bölgenin ekosistemini korur ve sürdürür.

Slope House 3

Sürdürülebilir mimari ev iki eğimli hacimden oluşuyor. Geleneksel A-çerçeveli kabinde bir bükülme ile benzersiz bir üçgen çerçeveye sahiptir. Bir modül yatak odasını, diğer modül ise mutfak ve oturma odası gibi ortak alanları içerir.

Slope House 3

Milad Eshtiyaghi, çevreyi sağlam tutmak için yükseltilmiş bir kafes yapı inşa ederek konutu yerden ayırdı. Bu nedenle bölgenin doğal arazisi ve canlı türü zarar görmeyecek ve kabin altı ve çevresinde yaşamaya devam edecek. 

Slope House 3

Müşterilerden biri bahçecilikle ilgileniyordu bu yüzden mimar iç mekanı küçük bir bahçe oluşturan doğal bitkilerle dekore etmeye karar verdi. Ayrıca ana yatak odasının altında geniş bir bahçe bulunuyor. 

Slope House 3

Eshtiyaghi, yapının içinden hem bahçenin hem de gökyüzünün görülebilmesi için yatak odalarına şeffaf zemin ve ışıklı eğimli bir çatı yerleştirdi. Böylece sakinler akşam yıldızları seyrederek uykuya dalıyor ve sabah güneşin doğuşuyla uyanıyorlar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)