Mimarlık Öğrencilerine Staj Desteği Devam Ediyor!

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) tarafından düzenlenen “İstanbulSMD Staj Programı” bu yıl Samet, Stoneline, ve VitrA firmalarının desteğiyle gerçekleşiyor. Programa katılan öğrencilerin konaklama ihtiyaçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı-IPA’nın desteğiyle karşılanacak. Ayrıca, program ArchNetwork tarafından fon bulma gönüllüsü olarak destekleniyor.

İstanbulSMD Staj Programı

Bu yıl, Türkiye genelinde 19 ilden 96 mimarlık öğrencisi, 43 İstanbulSMD üyesi mimarlık ofisinde 1 ay süreyle staj yapacak. Öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi, Salt ve Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi iş birliğiyle etkinlikler ve geziler düzenlenecek.

İstanbulSMD, geçen yılki depremlerden etkilenen ve ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere yönelik olarak başlattığı Staj Programı’nı bu yıl Türkiye geneline açtı. İstanbulSMD Başkanı Ali Hızıroğlu, programın önemini vurguladı ve tüm destekçilere teşekkür etti.

Program, derneğin kuruluş amaçları arasında yer alan “nitelikli çevrenin oluşmasında rol oynayacak” genç mimar adaylarının mesleki eğitimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor ve toplumsal sosyal sorumluluk kapsamında yürütülüyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)