​Otis’in Yenilikçi ‘Gen2’ Asansör Satışı 500 Bin Adete Ulaştı

Asansör sektörünün öncü firması Otis’in sektöre kazandırdığı makine dairesiz, halat yerine kayış sistemi kullanılan modeli ‘Gen2’, tüm dünyada en çok tercih edilen asansör oldu. Yenilikçi yapısıyla enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar düşüren ‘Gen2’, Otis’in 163 yıllık tarihinde, 500 bin adet satışıyla rekor kırdı.  

Dünyanın en hızlı ve en yüksek seyirli asansörlerini inşa eden Otis’in, bugüne kadar üretilen en verimli asansör olarak sunduğu ‘Gen2’ asansör ailesi, 500 bine ulaşan satış rakamıyla sektörde sınırları zorluyor. Kurulduğu günden bu yana ilklere imza atan Otis’in hayata geçirdiği ‘Gen2’ asansörler, bugün toplam 180 ülkede sayısız projede kullanılıyor. Yenilikçi ve çevre dostu ‘Gen2’ asansörler, üstün performans, emniyet ve tasarım esnekliği sunmak için; poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar ve dişlisiz, sürekli mıknatıslı senkron makineler kullanıyor. 

“Gen2 asansör ile  sektöre yeni bir soluk getirdik”

Sürdürülebilirlik yaklaşımlarının bir yansıması olan ‘Gen2’ asansörlerinin sektöre yeni bir soluk getirdiğini vurgulayan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Asansör sektörünün teknoloji alanında da öncü firmasıolarak, her yapının ihtiyacına özel çözümler üretmeye önem veriyoruz. 30 kata kadar olan tüm yapılarda ‘Gen2’ makine dairesiz sistem büyük ilgi görüyor. Yeni nesil asansörlerin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2’ kayış sistemli asansör, geleneksel modellere göre çok daha sessiz ve konforlu bir ulaşım sağlıyor. Bugün tüm dünyada kullanılan 500 bin adet ‘Gen2’ ünitesi ile sektöre yön veren Otis olarak, kendi başlattığımız yenilikçi üretim yaklaşımını daha ileri taşımaya devam edeceğiz” dedi. 

Saç kurutma makinesi kadar elektrik tüketen asansör: ‘Gen2 Switch’ 

‘Gen2’ asansör ailesinde yer alan,  ‘Gen2 Switch’ asansörler ise elektrikler kesildiğinde dahi ulaşımı kesintisiz sürdürüyor. Aküsü sayesinde elektrikler kesildiğinde bile 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip olan ‘Gen2 Switch’ asansörler, yüksek enerji sarfiyatı ve asansörde kalma korkusunu da geride bırakıyor. Sadece basit bir saç kurutma makinesi kadar elektrik kullanan ve hareket ettikçe açığa çıkan enerjiyi kullanılabilir elektrik enerjisi olarak depolayan ‘Gen2 Switch’, günümüzün en yenilikçi özelliklerine sahip. 11 kata kadar olan konutlar için de çok uygun olan asansörün  montajı da çok kolay. Çoğu binada bulunan yedek merdiven boşluğu, kolayca ‘Gen2 Switch’ asansör alanına dönüştürülebiliyor. Üstelik bu asansör için özel bir güç kaynağına, makine dairesine, kontrol odasına ihtiyaç duyulmuyor. 

‘Gen2 Robusta’nın tasarım ve mühendislik uygulamaları Türkiye’den

70 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip asansör ihtiyacına ‘Gen2 Robusta’ ile cevap veren Otis’in tasarım ve mühendislik uygulamaları da Türkiye’de yapılıyor. Otis’in, dünyanın dört bir yanına ulaşan, 2500 kg’dan 5000 kg’a kadar dizayn edilebilen makine dairesiz asansörü ‘Gen2 Robusta’ saniyede 1 metre hızında çıkabiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)