SAMET, İnovasyon Dünyası İle IF DESIGN’dan Üçüncü Kez Ödülle Döndü!

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET, tasarım dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan IF Design’da bu yıl üçüncü kez ödüllendirildi. SAMET’in Smart Flow ve Alpha Box çekmece sistemleri ile D-Lite Lift kalkar kapak sistemi, IF Design 2016’da “Ev Mobilyaları” kategorisinde ödüle layık bulundu.

İnovasyon odaklı ürünleriyle sektörünün lideri olan SAMET, dünyanın önde gelen tasarım yarışması IF Design’dan ödülle döndü. SAMET’e ödül getiren ürünler; ince ve şık yanak tasarımıyla dikkat çeken Smart Flow, fonksiyonelliğinin yanı sıra üstün ray teknolojisiyle öne çıkan Alpha Box ve menteşe kullanılmayan zarif kalkar kapak sistemi D-Lite Lift oldu.

1953 yılından beri düzenlenen ve bu yıl ‘Ürün Tasarımı’, ‘Ambalaj’, ‘İletişim’, “Mimari”, ‘İç Mimari’, ‘Profesyonel Konsept’ ve “Hizmet Tasarımı” dallarında 7 ana kategoride verilen IF DESIGN Ödülleri’nde 53 ülkeden binlerce tasarım yarıştı. Uluslararası üreticiler, ürün geliştiriciler ve tasarımcıların katıldığı IF DESIGN’da ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde yarışan tasarımlar; uluslararası uzmanlardan kurulu 58 kişilik jüri tarafından kalite, tasarım, materyal tercihi, inovasyon düzeyi, çevre etkisi, işlevsellik, ergonomi, kullanım amacının görselliği, güvenlik, marka değeri ve evrensel tasarım kriterlerine göre değerlendirildi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)