Samet MonoLift ve DuoLift, Design Turkey’den Ödülle Döndü!

Tasarımcı Defne Koz tarafından SAMET için tasarlanan MonoLift ve DuoLift Kalkar Kapak Sistemleri, Design Turkey 2014’te ‘İyi Tasarım Ödülü’ kazandı.

SAMET ile tasarımcı Defne Koz & Marco Susani işbirliğinin ikinci ürünü olan kalkar kapak sistemleri MonoLift ve DuoLift; Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına önemli katkılar sağlayan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “İyi Tasarım” kategorisinde ödüle layık bulundu.

Yenilikçi ürünlerini 1973’ten bu yana kullanıcılara sunan SAMET’e bir ödül de Defne Koz & Marco Susani imzalı MonoLift ve DuoLift Kalkar Kapak Sistemleri ile geldi.


Turquality programı dahilinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde SAMET, ‘İyi Tasarım Ödülü’ kazandı. Rakiplerinden farklı, işlevsel, kullanılabilir, estetik, insan sağlığına ve güvenliğine uygun, kaliteli bir üretim için detaylandırılmış ve sürdürülebilir olma kriterlerine göre değerlendirilerek ödüle layık bulunan MonoLift ve DuoLift Kalkar Kapak Sistemleri, 2014 yılında piyasaya sunuldu.

Daha önce ‘ELA Menteşe Kapak Sistemi’ ile Alman Tasarım Konseyi Ödülü 2013 ve IF DESIGN 2014 ödülünü kazanan SAMET, Defne Koz & Marco Susani işbirliğinin ikinci ürünü olan kalkar kapak sistemleri MonoLift ve DuoLift ile de ödüllerine bir yenisini eklemiş oldu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)