Schreder’in Aydınlattığı Eindhoven’a Birincilik Ödülü

Schréder ve LUCI’nin ev sahipliğinde verilen Auroralia Awards, Işık Festivali’nde sahiplerini buldu.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Auroralia Awards 2014 ödüllerinde, Schreder’in aydınlattığı Hollanda’nın beşinci büyük şehri olan Eindhoven’a birincilik ödülü verildi.

Schréder’in aydınlatma tasarımını gerçekleştirdiği ve 66 dönümlük sanayi sitesini konut, eğlence, ve kültürel tesislerine dönüştüren Eindhoven şehri, Auroralia Awards’da birincilik ödülüne layık görüldü. Schréder’in Eindhoven için tasarladığı sokak aydınlatması; güvenlik ve görüş konusunda sağladığı işlevselliğin yanı sıra estetik görüntüsü ile de dikkat çekiyor. Yüzde 100 yeniden kullanılabilen malzemeden üretilen armatürler, sıcak beyaz ve soğuk beyaz LED ile donatıldı ve ayrı ayrı kontrol edilebiliyor. Hatta yaklaşan fırtına gibi hava koşullarında kırmızı uyarı ışığıyla sokak sakinlerini ikaz edebiliyor. Ayrıca, eski aydınlatma sistemiyle karşılaştırıldığında yüzde 33 oranında daha az enerji tüketimi sunuyor.


“Auroralia Awards”da bu sene şehir aydınlatmasından kaynaklanan ekolojik ayak izinin minimuma indirilmesini hedefleyen toplam 17 proje değerlendirildi. Jüri, sadece enerji tasarrufu sağlayan değil aynı zamanda yerel halk üzerinde sosyal bir etkisi olan projeleri dikkate aldı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)