Sentido Bellazure Hotel LG Multi V VRF Sistemini Tercih Etti

Bosch Termoteknik, 37 yıllık tesisat, proje ve uygulama deneyimi ile birçok prestijli projeye imzasını atıyor. Geniş ürün yelpazesi ile yüksek kaliteli ve profesyonel mühendislik desteğini buluşturarak ısıtmadan, soğutma ve havalandırma ürünlerine kadar tam bir sistem çözümü sunuyor.

Aktaş Akyarlar Tatil Köyü İşletmeleri A.Ş., Bodrum’un Akyarlar mevkiinde inşa ettiği Sentido Bellazure Hotel projesinin soğutması için Bosch Termoteknik’in distribütörlüğünü yaptığı LG Multi V VRF sistemini tercih etti.
1989 yılında kurulan Aktaş Akyarlar Tatil Köyü İşletmeleri A.Ş. 25 yıllık tecrübesiyle Club Mavi Apart Otel projesini başarıyla sürdürüyor. Yatırımlarına devam eden firma, Bodrum Evleri konseptiyle 114 odalı yeni hotel projesini 2014 yılında tamamladı. Otelin başarılı işletmesinden dolayı, Almanya menşeili “Sentido oteller zinciri” projeye talip oldu.


Projede soğutma sistemi için 202 HP (566 kW) LG Multi V VRF dış ünite, 149 adet iç ünite kullanıldı. Toplam 3.700 m bakır borulama yapıldı. İç üniteler ortak alanlarda 4 yöne üflemeli kaset tipi, odalarda sadece 19 cm yüksekliğe sahip ince gizli tavan tipi olarak uygulandı.
LG VRF sistemlerinde kullanılan kompresörler, inverter kondenser fan motorları, aşırı soğutma devresi ve yüksek basınçlı yağ geri dönüşü sistemleri “HIPOR” ile toplam verim artırıldı. Uzun borulama mesafeleri ve iç-dış ünite kot farkları sayesinde optimum sistem çözümü sağlandı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)