Stefano Boeri'nin Dikey Ormanı Mısır'da Yükselecek

İtalyan Mimar Stefano Boeri, Kahire'nin doğusunda inşa edilen Mısır'ın Yeni İdari Başkenti için küp şeklinde üç dikey orman  bloğu tasarladı.

Boeri, Mısırlı tasarımcı Shimaa Shalash ve İtalyan Peyzaj Mimarı Laura Gatti ile yedi katlı apartman binalarında işbirliği gerçekleştirdi.

Proje, Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah El Sisi, isteği üzerine 30 mil Kahire'den çölde inşa ediliyor yabancı elçilikler. Boeri, ilk kez uygulama yapılacak olan Stefano Boeri Architetti - dikey orman konseptini Afrika kıtasına satın alan ekili teraslarla kaplı üç bina için tasarım kararlarını da açıkladı.

Üç apartman bloğu Mısırlı mülk geliştiricisi MISR Italia Properties için tasarlandı. Her dairenin yerel iklime uygun türler, kendi yükseklikleri ve çiçeklenme mevsimleri sağlamak için dikilmiş kendi balkonları olacaktır. Her seviyedeki bitkiler doğal gölgeleme sağlayacak ve çevresindeki hava kalitesini iyileştirmesi planlanmaktadır. Mimarlık stüdyosu, tesislerin yedi ton karbondioksit absorbe edeceğini ve yılda sekiz ton oksijen üreteceğini tahmin etmekte.

Mısır dikey ormanları üzerindeki inşaat 2020'de başlayacak ve 2022'de tamamlanacak. Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)