EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​VitrA’nın Ürünlerine Iconic Awards’tan Ödül…

VitrA, German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından düzenlenen, disiplinlerarası mimarlık yarışması Iconic Awards'tan 3 ödül birden aldı. VitrA’nın, geometrik dekorlarıyla öne çıkan Terra Nova ve dokulu görünümüyle beğeni toplayan Fango Mix serilerinin yanı sıra çağın en ileri kişisel temizlik sistemini sunan yeni nesil klozeti V-care de Iconic Awards 2015’te ürün kategorisinde ödüle layık görüldü. VitrA tasarım ekibinden Selma Gülkan’ın imzasını taşıyan Terra Nova ve Fango Mix ile Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA’nın imzasını taşıyan V-care; yenilikçilik, vizyonerlik, sürdürülebilir tasarım kriterleriyle değerlendirildi. VitrA’nın ürünleri bugüne kadar; EDIDA, Good Design, iF, PlusX, Red Dot, Wallpaper, Interior Innovation ve Design Plus gibi dünyaca ünlü tasarım ödüllerini almaya hak kazandı.


Güneşin doğmasıyla renklenen ve hızlanan hayatı temsil eden Life konseptiyle oluşturulan Fango Mix serisi; doğal taş, ahşap ve betondan ilham alan dokuları; koyu gri, beyaz ve noche renkleriyle mekânlara taşıyor. 80x80 cm, 60x60 cm ve 22,5x90 cm boyutlarındaki seri; modern bir ortamı yaratılmak istenen tüm mekânlarda kullanılıyor.

Güneşin batmasıyla azalan gün ışığından esinlenilerek tasarlanan Terra Nova serisi, geometrik desenli romantik dekorları ve natürel renkleriyle, mekânlara farklı bir tarz katıyor. Sıcak ve çağdaş bir atmosfer yaratan serinin, 8 farklı desen alternatifi bulunuyor. Vanilya, taba, nero ve moka renkleriyle sunulan seri, kaydırmazlık özelliğiyle dikkat çekiyor.

VitrA’nın, çağın en ileri kişisel temizlik sistemini sunan akıllı klozeti V-care, banyo ürünlerinde inovasyonun ve tasarımın ulaştığı en son noktayı tanımlıyor. V-care; ayarlanabilir su sıcaklığı, her kullanımdan sonra kendini temizleyen taharet borusu, farklı yıkama seçenekleri, kurutma ve koku emme özellikleriyle konfor sunuyor. Basic ve Comfort çeşitleriyle sunulan, her banyoya uyum sağlayabilen V-care yeni nesil klozet, kanalsız Rim-ex teknolojisiyle kolayca temizlenebiliyor. V-care’in, el sürmeden kapağın açılmasını sağlayan, yalın arayüzüyle kolayca kullanılabilen uzaktan kumandası, hijyeni daha da artırıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)