VitrA ve Artema’ya, Avrupa Birliği’den Çifte Ödül!

VitrA ve Artema, “Avrupa Birliği Çevre Ödülleri” kapsamında önce Türkiye’de finalist oldu, ardından Avrupa’da birincilik ödülüne layık görüldü. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, ilk önce Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) tarafından Haziran ayında düzenlenen Türkiye Programı’nda finale kaldı. Ardından Avrupa Komisyonu Çevre Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen programın “Yönetim” kategorisinde de birinciliği elde etti. Böylece, 1987 yılından bu yana düzenlenen programda, ilk kez Türkiye’den bir kuruluş ödül almış oldu. VitrA ve Artema markalarının bütünsel sürdürülebilirlik yönetimi sistemi Blue Life ile kazanılan ödül, 1 Aralık 2014 tarihinde Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen törende, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan tarafından alındı.


1987 yılından bu yana düzenlenen programda ödülü,

Türkiye’den ilk kez alan VitrA ve Artema oluyor…

Ödül vesilesiyle bir açıklama yapan Karamercan, “Sürdürülebilirlik, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri için kurum kültürünün vazgeçilmez bir parçası… Bu kapsamda benimsediğimiz Blue Life anlayışı; tasarım, üretim ve yönetim süreçlerimize öncülük ediyor. Satın alma sorumlusundan ArGe uzmanına, üretim planlamadan ürün yönetimi bölümüne kadar tüm çalışanlarımızla birlikte geliştirip uyguladığımız yönetim sistemi; her konuda bütünsel adımlar atmamızı sağlıyor.” dedi.

VitrA ve Artema’nın üretim, tasarım ve yönetim anlayışı olan Blue Life, “akıllı tasarımlarla, üretim sürecinde yenilenemeyen kaynak tüketimini ve kişi başına düşen su tüketimini en aza indirmek, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu çalışanlarına su ve enerji tasarrufu eğitimi vererek farkındalık ve sürdürülebilirlik kavramlarının önemini vurgulayan projeler yaratmak ve toplumsal bir dönüşüme öncülük etmek” anlayışını temsil ediyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)