"Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı" Sergisi Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu'nda

Yazgan Tasarım Mimarlık, 20. yılını "Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı" sergisi ile kutluyor. Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu'nda gerçekleşen bu özel sergi, 23 Kasım tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı

Geçtiğimiz hafta düzenlenen davetle açılan sergi, mimarlık disiplinine teorik ve pratik yaklaşımları, seçilmiş projeleri, görselleri ve maketleriyle bir araya getiriyor. Yazgan Tasarım Mimarlık, 31 ülkede toplamda 9.000.000 m2 büyüklüğünde 100 projeye imza atmış uluslararası bir mimarlık ofisi olarak 20 yılını taçlandırıyor.

Yaratıcılığın, ilişkileri tasarlamak olduğuna inanan Yazgan Tasarım, "Esnek Sistem Tasarımı" yaklaşımını benimseyerek doğayla bütünleşik tasarımlar ve mimari araştırmalarla öne çıkıyor. Sergi, bu yaklaşımı ve 20 yıl boyunca gerçekleştirilen projeleri detaylı bir şekilde sunuyor.

Begüm ve Kerem Yazgan, akademik bilgilerini mesleki pratiğiyle birleştirerek "Esnek Sistem Tasarımı" anlayışını geliştirdi. Sergi, bu bütüncül ve bilgi bazlı mimari üretim anlayışını vurgulayarak Yazgan Tasarım'ın mimarlıkta öncü rolünü ortaya koyuyor.

"Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine: Yazgan Tasarım’ın 20 Yılı" sergisi, Alumen, Anıl Zemin, Ardıç Cam, Grohe-Lixil, Heper, Jotun, Kalebodur, Kasso, Nurus, Şişecam ve Vitra firmalarının destekleriyle hayata geçirildi. Ankara CerModern’deki gösteriminden sonra İstanbul Tophane-i Amire Tek Kubbe Salonu’nda 9-23 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Bu benzersiz sergi, mimarlık tutkunları ve sektör profesyonelleri için ilham verici bir deneyim sunmayı hedefliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)