ZHA Tarafından Gerçekleştirilen Metaverse Sergisi

Zaha Hadid Architects, Art Basel Miami’de, Metaverse’de mimari ve sosyal etkileşimi araştıran, aynı zamanda sanal bir sanat galerisi olan " NFTism "i sundu. Galeri, MMO (devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun) ve etkileşim teknolojik hizmetleri ile birlikte kullanıcı deneyimi, sosyal etkileşim ve "dramaturjik" kompozisyonlara odaklanan ZHA tarafından oluşturulan mekânsal tasarımlara sahiptir.

NFTism

Galerinin sanal mimarisi, geniş bir çevrimiçi izleyici kitlesine yeni ve kullanıcıyı geliştiren deneyimler sunmak için sahada test edilmiş parametrik tasarım teknolojileri tarafından desteklenmektedir. Özellikle de artık metaverse dijital ve sanal sanat müzeleri gibi yeni yaratıcı kültürel üretim biçimlerini destekliyor. Teknolojilerini ZHA tarafından tasarlanan sanal alanlarda birleştiren JOURNEE, ses-video etkileşim yetenekleriyle entegre, tescilli, performansı optimize edilmiş MMO teknolojisi üzerine kurulu bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) geliştirdi.

NFT ve Metaverse
Metaverse Sergisi

Proje, bilgisayar ağları aracılığıyla insandan insana iletişimi sağlayan siber uzaylara odaklanıyor. MMO video oyunu teknolojileri, yüksek hızlı ağlar ve bulutlarla birlikte, siber uzayların sürükleyici, etkileşimli ve çoklu ve çeşitli cihazlar aracılığıyla erişilebilen sosyal olarak ilgi çekici 3 boyutlu evrenler olmasına izin verdi. Siber uzaylar, "siber uzayların uzamsal ve etkileşim deneyimlerini destekleyen sosyal, topluluk oluşturma ve ekonomik altyapıyı birleştiren" bir çevrimiçi ortam olan; aynı zamanda meta veri tabanını destekleyen uzamsal web teknolojilerinin ayrılmaz parçaları haline geldi.

NFT Sergisi
NFT Exhibition

Sanal galeride ayrıca “Z-boat, Z-Car One”, heykelsi bir tezgâh masası “Belu” ve bir tabure “Orchis' de dahil olmak üzere daha önce Kenny Schachter tarafından sipariş edilen tasarımlar yer alıyor. Art Basel Miami, 2 Aralık- 4 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında devam edecek.

Metaverse Exhibition
Zaha Hadid Metaverse

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)