AGT’den Defne Koz İmzalı Yeni Parke Serisi

Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden, Ağaç ve Orman Ürünleri sektörünün öncü markası AGT ve Tasarımcı Defne Koz işbirliğinden doğan “AGT Design by Defne Koz Parke Serisi” doğadan aldığı ilhamı, tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor.

Ulusal ve uluslararası pazarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üreterek, 5 kıtada 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, Tasarımcı Defne Koz imzasını taşıyan “AGT Design by Defne Koz” parke serisini “Bliss” ve “Spark” adlı 2 farklı koleksiyon ile kullanıma sunuyor.

“AGT Design by Defne Koz” parke serisi,Tasarımcı Defne Koz’un insan üretimi ve doğal arasındaki dengeye duyduğu merak sürecinden ilham alarak başlayarak, doğal ahşap desenlerini kullanmak yerine, insanın yaratıcılığı ile doğanın güzelliğinin bir araya gelmesinden ortaya çıkmaktadır.

Doğal olanla tasarlanmış olanın en iyi yönlerini bir araya getirdiğini belirten Tasarımcı Defne Koz; koleksiyonunda sıcak renkleri, zengin dokuları, organik desenleri ve ahşaba ait doğal özellikleri, geniş yelpazedeki renk çeşitliliğiyle ve insan eliyle yapılmış olanın ayrıştırıcı nitelikleriyle buluşturmuş. Tasarlanan desenlerin zenginlik ve derinlik hissiyle biçimlenen “AGT Design by Defne Koz” parke serisi, doğadan aldığı ilhamı tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor. 

Doğanın Parametrik Yansıması: BLISS

İki koleksiyondan birincisi olan Bliss Parke Koleksiyonu, özel patentli kilit sistemine, 10 mm kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, 4 farklı renkten oluşuyor. Doğal damarlara benzeyen yumuşak ve sakin bir desenle tasarlanan koleksiyonda, damarların şekli ve yoğunluğu parametrik tasarımla biçimlendirilmiş. Bliss, ışığın yansımasıyla değişen ipeğin dokusuna benzerliği ile sakin ve huzurlu bir zihne hitap eden ve zengin bir zemin kaplama isteyen tasarımcı, mimar ve iç mimarlar için oldukça cazip bir tercih.... 

Organik ve Düz Desenlerin Güçlü Dengesi: SPARK

Üst yüzey dokusu ile birebir aynı tasarımıyla dikkat çeken Spark Parke Koleksiyonu ise, özel patentli kilit sistemine, 12 mm kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, 4 farklı renkten oluşuyor. Doğal ahşap damarların, geometrik çizgilerle bir araya getirilerek tasarlandığı zengin bir desen ile, bu deseni birebir takip eden yüzey dokusuna sahip olan üründe, organik ve düz desenlerin oluşturduğu bir dengeden söz etmek mümkün. Spark, mimarların güçlü kişiliğe sahip bir desen ve yüzey uygulamak istediği geniş mekanlarda ya da otel lobisi gibi ortak kullanım alanlarında, etkileyici bir zemin kaplama için mükemmel bir seçim...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)