AGT Panel, Sektöründeki İlk ve Tek Kalite Sertifikasını Aldı!

Ulusal ve uluslararası pazarlarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine 5 kıtada 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, panel ürünleri için aldığı TSEK 517 Kritere Uygunluk Belgesi ile Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk ve tek firma oldu.

Yaşam alanlarına özel ahşap ürünleriyle öne çıkan AGT, ürünlerinin kalitesini tescillemeye devam ediyor. Mobilya kapaklarından, duvar paneli ve çekmecelerine kadar tüm tasarımların vazgeçilmez ürünü olan AGT Panel, Türk Standartları Enstitüsü tarafından TSEK 517 (Türk Standartları Uygunluk) belgesi almaya hak kazandı. AGT’nin dünya standartlarındaki MDF’si ile üretilen Panel ürünü; desenleri, dokusu ve renkleri ile her mekana özel çözümler sunuyor. High Gloss, Soft Touch, Power Gloss ve Akrilik olmak üzere dört çeşide sahip AGT Panel’in kalitesi ve uygunluğu TSEK 517 belgesi ile kanıtlanmış oldu. Belgeyi AGT’ye TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Özdamar takdim etti. TSEK, TSE tarafından kabul edilen teknik özelliklere uygunluğunu belirten bir belge olup, sektöründe ilk defa alan ve şu an sadece bu belgeye sahip olan AGT bunun haklı gururunu yaşıyor.

AGT Panel ile TSEK 517 Kritere Uygunluk Belgesi’ni Türkiye’de ilk alan ve şuan tek firma olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı; “TSE’nin test süreçlerinden başarıyla geçerek, TSE K 517 Uygunluk Belgesi’ni almaya hak kazandık. Bu belge ile Panel ürünümüzün kalitesi bir kez daha tescillenmiş oldu. Ar-Ge’ye verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımlarla sektörde üstün standartlarda üretim yapmayı sürdürüyoruz." dedi.

Ağaç Mamülleri ve Orman Ürünleri sektöründe yeni teknolojiler geliştirerek katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkarma misyonuyla hareket eden AGT, kurduğu Ar-Ge merkeziyle inovasyon alanındaki öncü girişimlerini sürdürüyor.

Sektörün ve Antalya’nın ilk AR-Ge merkezini, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dev üretim tesisi bünyesinde kuran AGT, 16 araştırmacı ve 6 teknisyenle toplam 22 profesyonel istihdam ediliyor ve ilave 3 destek personeli görev yapıyor. 415 m² ofis alanı ve 130 m² test alanıyla toplam 545 m²’lik alana kurulan Ar-Ge Merkezi, son teknolojiyle donanmış laboratuvar ve test alanıyla da dikkat çekiyor. Kimya ve malzeme bilimleri dalında araştırmalar yaparak mevcut ürünlerin fiyat ve performanslarını iyileştirmeyi amaçlayan merkezde, yenilikçi üretim metotları ve yeni yazılımlar geliştirilerek üretim süreçlerindeki verim arttırılacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)