BIG ve WXY Daha Yeşil ve Daha Güvenli Bir Downtown Brooklyn için Yeni Bir Plan Sunuyor

Bjarke Ingels Group ve WXY Mimarlık+kentsel tasarım şirketi, Downtown Brooklyn Ortaklıkla birlikte Downtown Brooklyn için yeni bir gelecek hayal ediyorlar. Getirdikleri proje teklifi daha yeşil ve daha güvenli, yaya dostu bir yerleşke anlayışı sunuyor.

Bir dizi kamusal alan, sokak manzarası ve yeşil altyapı sunan proje, mahallenin giderek artan nüfusuna hitap ediyor ve trafik tıkanıklığı, yeşil alanların eksikliği, bisiklet şeritleri ve  altyapı gibi önemli sorunları ele alıyor. Geliştirilen yeni vizyonla, Downtown Brooklyn'in merkezinde kısıtlı araç erişimi, korumalı bisiklet şeritleri, daha güvenli yaya geçitleri, renkli sokak mobilyaları, halka açık toplama alanları ve Fulton Caddesi'nde tek yönlü bir otobüs şeridi oluşturulması öneriliyor.

Downtown Brooklyn karma kullanımın nihai örneklerinden biri- ve bu projeyle, kentin ortak kullanılan caddeleri, parkları ve kamusal alanları için hem günümüzde hem de gelecekte kullanılabilecek bir çerçeve sunuyoruz- Claire Weisz, WXY-YöneticiYorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)