​‘Ferko Signature’un Yüksek Hızlı Asansörleri Otis’ten

İstanbul’un en değerli bölgesi ve iş dünyasının kalbi Levent’te yükselen Ferko Signature projesinde, Otis Türkiye’nin yüksek hızlı asansörleri kullanılıyor.

Teknolojik ve çevre dostu sistemlerle donatılan Ferko Signature’da, Türkiye’nin en hızlı ve en yüksek asansörlerini üreten Otis Türkiye’nin asansörleri tercih edildi. Arka alanında rekreasyon ve yaşam alanlarının da planlandığı proje, Levent bölgesinde iş dünyasının modern, teknolojik ve çevre dostu gereksinimlerine akılcı çözümler sunuyor. 

Toplam 25 asansör ünitesi ile güvenli ve hızlı ulaşım
Modern ofis ve apart dairelerden oluşan Ferko Signature projesi için Otis Türkiye’nin ürettiği asansörler, binadaki trafik akışını en hızlı şekilde sağlayacak. Kompleks bir yapı olan Ferko Signature projesinde toplam 25 asansör ünitesi ve bir monşarj asansörü (servis asansörü) bulunuyor. Otis’in yüksek hızlı asansörleri, CompassPlus ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme’ sistemiyle de kullanıcılara önemli avantajlar sağlıyor. 

‘CompassPlus’ uzun asansör kuyruklarını azaltıyor
Otis Türkiye’nin CompassPlus ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme’ sistemi, yüksek binalardaki dikey trafiği önemli ölçüde azaltıyor. Uzun asansör kuyruklarını, ara durakları ve ekstra bekleme sürelerini minimuma indiren sistem, asansörlerin daha verimli çalışması sonucu yaklaşık yüzde 27 daha az enerji tüketilmesini sağlıyor. ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme’ sistemi, hem son kullanıcıları hem de binayı segmentlere ayırıyor, asansörlerin kabinlerinin o anda içindeki yolcu adedini de değerlendirerek en uygun atamayı yapıyor. Böylece geleneksel asansörlere göre yüzde 50 daha hızlı ulaşım sağlıyor.

Gökdelenlerdeki yüksek hızlı asansörlerden, birkaç katlı apartmanlardaki asansörlere kadar tüm ünitelere, modernizasyon sırasında ayrıca CompassPlus sistemi eklenebiliyor. Bina trafiğinin iyileştirilmesi, sistem kontrolü ve emniyetin artmasını sağlayan ‘CompassPlus’; yolcuları, geleneksel modellerden yüzde 50 daha hızlı bir şekilde gideceği kata götürüyor.  

‘EMS Panorama’ ile daha akıcı ve güvenli bir ulaşım sistemi
Ayrıca asansörlerdeki yoğunluğu izleyen EMS Panorama sisteminin de bulunduğu üniteler ile binadaki ulaşım, daha akıcı, konforlu ve güvenli bir şekilde sürüyor. Otis’in piyasaya sürdüğü yeni versiyon asansör yönetim sistemi olan EMS Panorama, bina yöneticileri ve personelinin; asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ürünlerinin durumunu, performansını, trafik düzenini, güvenlik ve çalışma koşullarını görüntülemesini ve tüm bu ünitelere müdahale etmesini sağlıyor. OTIS, bu sistemle asansör ve yürüyen merdivenlerle ilgili karmaşık teknik bilgileri, bina yönetiminin kullanımı optimize edebilmesine olanak veriyor. 

ReGen tahrik sistemi ile açığa çıkan elektrik geri kazanılıyor
Otis’in sunduğu çözümler arasında ayrıca, yürüyen merdiven ve yürüyen yollarda enerji tüketimini yüzde 60 düşüren ReGen tahrik sistemi yer alıyor. Gen2 asansörlerinde bulunan ReGen tahrik sistemi, tam yüklü kabinin aşağı, hafif yüklü kabinin yukarı doğru hareketi esnasında açığa çıkan elektriği şebekeye geri kazandırıyor. Böylece enerji tasarrufu maksimum seviyeye ulaşıyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)