Foster + Partners Rusya’daki RCC Genel Merkezini Tamamladı

Foster + Partners , Rusya'da ilk projesine imza atarak dünyanın önde gelen bakır üreticilerinden RCC'nin yeni genel merkezini tamamladı. Sanayi ve kültür merkezi olan Ekaterinburg'un merkezinde yer alan 15 katlı binanın yenilikçi modüler ofis birimleri, bakırın kimyasal yapısından ilham alan, enerji açısından verimli bir muhafaza içinde yer alıyor.

Ofis düzeni, 'çalışanlar için bir ev' düşüncesiyle tasarlanmış. Odalar ve alanların daha samimi ve ev ortamı yaratılma düşüncesiyle tasarım geleneksel ortak çalışma alanlarından ayrılıyor. Her iki katlı modül üst üste konumlandırılmış bir çift ofisten oluşur. Bu, çift katlı kaplama modülü ile harici olarak ifade edilir. Modüller, salon oturma alanı ve camlı asansör boşluğundan şehir manzarası ile ara boşluk olarak işlev gören merkezi bir koridorun her iki tarafında sıralar halinde düzenlenmiştir.

Binanın dış cephesi, bakırın rengini ve kimyasal yapısını estetik olarak hatırlatan, yazın gölge sağlayarak ve kışın güneş ışığının girmesine izin vererek iç sıcaklıkların düzenlenmesine işlevsel olarak yardımcı olan bronz üçgen panellerle kaplanmıştır. Tamamlanan tasarım, BREEAM Mükemmel derecelendirmesine sahiptir.Bina yapısından ısmarlama mobilyalara kadar her şey, işçiliğe olan bağlılığını gösteren şirket için özel olarak tasarlanmıştır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)