GMW MIMARLIK’tan Balkanlar’da Yeni Proje: Portonovi Luxury Resort​

İstanbul merkezli mimari tasarım & uygulama ofisi GMW MIMARLIK (GMWM), Azmont Investments tarafından Karadağ, Herceg Novi'de hayata geçirilen “Portonovi Luxury Resort” projesinin tasarım yönetimini üstlendi. Bünyesinde Avrupa'nın ilk “One & Only” otel projesinin yanı sıra bir lüks konut kompleksi ve yat limanını da barındıran proje, Karadağ’da yeni kurulan GMWM2 firması öncülüğünde 20 kişilik uluslararası bir ekiple yönetilecek. 

Dünya genelinde 20’den fazla ülkede edindiği proje tecrübesiyle, uluslararası platformlarda çok uluslu ekipleri yöneten İstanbul merkezli GMW MIMARLIK (GMWM), Makedonya'daki Üsküp Havalimanı Uluslararası Terminal Projesi’ni tamamladıktan on yıl sonra yeniden Balkanlar’a dönmenin heyecanını yaşıyor. 

GMW MIMARLIK ekibi, Karadağ, Herceg Novi'de 2019 sonunda tamamlanması planlanan ve bünyesinde bir yat limanını, Avrupa'nın ilk “One & Only” otel projesini ve lüks konutları da barındıran “Portonovi Luxury Resort” projesindeki tüm yapıların tasarım yönetimini üstendi. Proje kapsamında ayrıca Espace Chenot Sağlık Klubü, Tapasake Restoranı’nın yanı sıra tasarımı da GMW MIMARLIK imzasını taşıyan, dünyaca ünlü şef Locatelli’nin bir restoranı da yer alacak.  

Proje, GMW MIMARLIK ortakları tarafından Karadağ’da yeni kurulan GMWM2 firması öncülüğünde 20 kişilik bir ekiple yönetilecek. Ekip; Türk yöneticilerle birlikte Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna Hersek’ten seçilmiş yetenekli ve tecrübeli mimarlar & mühendislerden oluşuyor. GMWM2, bu prestijli projede yer almaktan gurur duymakla birlikte Karadağ’da sadece bir proje için bulunmadıklarını, kurdukları sağlam ekipleri ile bölgedeki farklı olasılıkları da değerlendirdiklerini belirtiyor.

GMW MIMARLIK, Vnukovo, Kahire, Üsküp, Medine, Riyad ve Kuveyt'e kadar uzanan bir dizi ödüllü uluslararası havalimanı terminal projesi ile hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda ulaşım sektörünün önde gelen mimari firmalarından biri oldu. Yakın zamanda Roma Fiumicino, Amsterdam Schiphol ve Kuveyt'teki projelerde çalışırken dünyanın en büyük mimarlık ve mühendislik firmalarıyla işbirlikleri yaptı.

GMW MIMARLIK havalimanı terminali projelerinin yanı sıra yönetim ofisleri, oteller ve karma kullanımlı yapılar dahil olmak üzere diğer sektörlerdeki projelerde de sorumluluklarını sürdürüyor. Tasarım yönetimi, çok uluslu mühendislik ekiplerinin ve uzman danışmanların koordinasyonu alanlarında uluslararası sorumluluklar alan GMW MIMARLIK üstlendiği projelerin türü ve büyüklüğü ne olursa olsun her zaman en yüksek kalitede profesyonel hizmet sunmanın gururunu taşıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)