Hem Sürdürülebilir Hem de Çok Keyifli Bir Ev: Genesee Park Evi

FIrst Lamp ArchItecture tarafından tasarlanan Genesee Park Evi net sıfır enerjili bir ev olma özelliğine sahip ve BuIlt Green sertifikasının 5 yıldız derecesini alma başarısını kazanmış. 

Washington Columbia City’deki bu yüksek performanslı ev sürdürülebilir tasarımın mükemmel bir örneği. Evin yapımında hasat edilmiş ahşap ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılmış. Çatısında güneş panelleri bulunan bina iyi yalıtılmış, hava geçirmeyen bir cepheye sahip. First Lamp Architecture tarafından tasarlanan ve Seattle merkezli yüklenici Dwell Development tarafından inşa edilen Genesee Park Evi net sıfır enerjili bir ev olma özelliğine sahip ve Built Green sertifikasının 5 yıldız derecesini alma başarısını kazanmış. 

Yapı kullanıcıları için, doğal ışık alan açık planlı bir oturma odası dört yatak odası ve banyolar, konuk odaları ve Washington Gölü’nün manzaralarına sahip geniş bir çatı terası da dahil olmak keyifli alanlar sunuyor.

Mimarlar dinamik bir dış cephe yaratmak amacıyla beton, meşe, metal, elyaf çimentosu ve bir dizi geri kazanılmış, yerel kaynaklı malzemeyi bir araya getirmiş. Geniş bir çatı üzerinde dizilmiş güneş panelleri,  hava geçirmeyen bina zarfı, enerji verimli pencereler ve iyi yalıtılmış kalın duvarlar, binanın yüksek enerji performansına katkıda bulunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)