Herkes İçin Sürdürülebilir Lüks Yaşam

WindsorPatania Architects, sürdürülebilir kır evleriyle lüks Avrupa yaşamı için yeni bir çıta belirledi. Bu proje enerji pozitif ve karbon nötrdür. Dahası, bu tasarımdan elde edilen bilgiler herkesin kullanımına açık olacaktır ve her şey söylenip yapıldığında, bina bir yılda tükettiğinden daha fazla enerji üretecektir.

Sürdürülebilir Ev

Bu, biyofilik tasarım ve yenilenebilir enerji gibi sekiz temel ilkeye dayalı bir tasarım olan Eden House'dur. Doğayı geliştirmek ve kullanmak tasarımın merkezinde yer alır. Ayrıca, arsa belirli bitki ve hayvan türlerinin tadını çıkarması için farklı bölgelere ayrılmıştır. Burada kuşlar, arılar ve kelebekler için de mikrosistemler bulunur.

Bu evde 106 adet güneş paneli ve toprak kaynaklı ısı pompası bulunmaktadır. Bu arada, konan doğal havalandırma yazın binayı daha serin tutacak ve enerji maliyetlerini düşük tutacaktır. Ardından yağmur suyu toplanacak ve biyolojik sindirici suyu geri dönüştürecek ve arıtacaktır. Sonra gri su toplama sistemi de devreye girecektir.

Sürdürülebilir Ev

Ev, evin içinden muhteşem manzaralar sağlayacak bir avluyu çevreliyor. Böyle bir avlu, iç ve dış dünyaları birbirine bağlar. Ayrıca, kelimenin tam anlamıyla doğayı iç mekanlara taşıyan yeşil bir duvar var.

Bu lüks tasarım, diğer inşaatçılar ve tasarımcılar için bir ilham kaynağı olmayı ve onlara lüks yaşamı sürdürülebilir, çevreye duyarlı uygulamalarla nasıl entegre edeceklerini göstermeyi amaçlıyor. Üniversiteler, okullar, tasarımcılar ve gezegen için gerçekten daha iyi bir gelecek inşa etmek için sürdürülebilir teknolojilerin ve inşaat uygulamalarının nasıl kullanılacağını öğrenmek isteyen herkes için yılda iki kez ev turları düzenlenecek. Teknik özellikler ve mimari çizimler de mühendisler ve mimarlar için mevcut olacak. Herkes daha sürdürülebilir tasarım uygulamaya başladığında, herkes daha iyi durumda olacak.

Sürdürülebilir Ev

Eden House, Londra, İngiltere yakınlarındaki ünlü Yeşil Kuşak'ın yakınındadır ve herkesin ilham almasına izin verilen bir tasarımdır. Gezegen için daha iyi, daha sağlıklı bir gelecek inşa etmek isteyen herkes, Eden House'un tam olarak nasıl inşa edildiğini öğrenebilir ve aynı yeşil özellikleri yeni tasarımlarda kullanabilir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)