Ladin’den Bir Kutu

Rustik Fransız cazibesi, modernlik ve lüks bu tekerlekli, güzel, minik evde bir araya geliyor. Fransa’nın Tiny House şirketi Baluchon, altı metrelik römork üzerine inşa edilmiş, küçük bir ev olan Ostara isimli son yapılarında sınırları zorluyor. Şu anda Toulouse’da bir at çiftliği yakınlarında bulunan ışık dolu bu ahşap ev şaşırtıcı derecede geniş görünüyor. Tam teşekküllü bu ev üç kişinin rahatlıkla yaşabileceği şekilde tasarlanmış.

Sahipleri Nathalie ve Sebastien’ın isteklerine göre özel olarak inşa edilen Ostara, dışarıdan büyüleyici ladin bir kutuyu andırıyor. Rustik görünümlü ladin kutu Ostara, geniş bir Fransız kapı ile aydınlanmış bir oturma odasına açılıyor. 1.8 metre uzunluğundaki geniş bir kanepe, oturma odasının odak noktasını oluşturuyor. Minik evin sol tarafında küçük bir kitaplık, odun sobası ve üç kişilik bir yemek masası bulunuyor. Oturma odasının sağında tam boy lavabo, kiler, ocak, buzdolabı / dondurucu ve uzatılabilir ahşap tezgahlı mutfak bulunuyor. Sağ tarafta ise duş ve kompost tuvalet konumlanıyor. Üst katta, evin çatı katı alanında ise, 140 cm x 190 cm yatak odası bulunuyor. 

Ev yerel kaynaklardan tedarik edilen malzemelerle yapılmış. Yalıtım için koyun yünü, pamuk, keten, kenevir gibi doğal malzemeler tercih edilmiş.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)