Metaverse ve Mimarlık Etkinliği

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Topluluğu (MİTA) tarafından düzenlenen Metaverse ve Mimarlık etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.

Hiper gerçekçi sanal dünyaları deneyimleme şansı sunan Metaverse, son bir yılın en çok konuşulan konularının başını çekiyor. Duyurusu yapıldığı günden bu yana reklam anlaşmaları, yatırımlar ve yeni projelerle gündeme gelen bir sonraki yeni büyük şeyi anlamak ve tartışmak üzere uzman isimler bir araya gelecek.

Metaverse ve Mimarlık

Saat 10.45’te başlayacak olan etkinliğin ilk oturumunda,  Sürdürülebilirlik Yöneticisi ve Oyun Girişimcisi Rahmi Aydemir söz alacak.  “Bir Sonraki Büyük Şey Üzerine: Metaverse ve Sürdürülebilirlik”  adlı bu bölümde, metaverse girişimlerinin sürdürülebilirliği ve mimarların üstlenecekleri rollere odaklanılacak.

Yer: Gebze Teknik Üniversitesi 14 Mayıs Cumartesi günü ‘’Mimarlık ve Metaverse’’ ile N Blok Turuncu Hol

Başvuru Formu: gtumita.wordpress.com/2022/05/10/metaverse-ve-mimarlik/

Metaverse ve Sürdürülebilirlik
Rahmi Aydemir

MİTA; mimarlık, kültür ve sanat konusunda mimarlık eğitimine katkı sağlanması ve konuya ilgi duyan öğrencilerin ders dışı kültürel ve akademik faaliyetlerinin desteklenmesine, geliştirilmesine yardımcı olmak amacı doğrultusunda faaliyet göstermektedir.

MİTA 2022-2023 yönetiminde; Başkan Faruk Emre Bilgin, Başkan Yardımcıları Başak Akdaş ve Kevser Yaren Özmen, Tasarım Ekibi Lideri Nurseli Karatepe, Sosyal Medya Ekip Lideri Betül Bakaç, Atölye Ekip Lideri Melisa Akkaya, Gezi Ekip Lideri Senanur Üstün, Söyleşi Ekip Lideri Semanur Palabıyık, Sekreter Muammer Gümüş ve Sayman Furkan Akbey bulunmaktadır.


Yorumlar

sinem tuncalp 16 Mayıs 2022

Merhaba Bu konularla ilgili online eğitim vermeyi düşünüyormusunuz?

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)