Moody Nolan Atletizm Tesisi Tasarlıyor

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Obama Vakfı, Chicago, Illinois'in Güney Yakası'nda bulunan Obama Başkanlık Merkezi'nde şekillenecek yeni bir atletizm, program ve etkinlik tesisinin tasarımına ilişkin ayrıntıları açıkladı. Moody Nolan tarafından tasarlanan Home Court adlı tesis, kampüsteki en geniş toplanma alanını sunacak ve toplum katılımının yanı sıra sağlık ve zindelik faaliyetleri için bir yer olarak hizmet verecek. Mekânın, Obama Başkanlık Merkezi kampüsündeki ilk alan olarak 2025'in sonlarında açılması planlanıyor.

45.000 fit karelik yeni tesiste, NBA sahası büyüklüğünde bir spor salonu, antrenman sahaları, esnek oturma alanları, antrenman alanları ve fitness ekipmanları bulunuyor. Alan, spor alanlarından büyük etkinliklere ve hatta resmi davetlere ev sahipliği yapabilecek alanlara kadar ziyaretçiler için çeşitli fırsatlar sunacak şekilde tasarlanmış. Bina, yerel toplum için değerli bir kaynak olmayı, herkesin sağlığını ve refahını geliştirmesine ve eğitim programlarına katılmasına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Atletizm Tesisi

Yeni tesisin programı Başkan Obama'nın iki kişisel tutkusundan, basketbol ve toplum inşa etmekten ilham alıyor. Tesis, merkezi Chicago'da bulunan ve Afro-Amerikalılara ait bir inşaat yönetimi firması olan Elevate Design Builders tarafından inşa ediliyor ve ABD'deki en büyük Afro-Amerikan tasarım firması olan Moody Nolan tarafından tasarlanıyor.

Atletizm Tesisi

Home Court'un tasarımı Vakfın sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu ve geniş cam cephelerin kuşları koruyacak şekilde donatılmasını sağlamak için özel önlemler alındı. Ayrıca programlama, toplumdaki gençlerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için yerel toplum kuruluşlarının katılımıyla geliştirilmiş. Vakıf ayrıca 3-12. sınıflar arasındaki gençlerle odak grupları düzenleyerek onların seslerinin de alanda planlanan faaliyetlere yön vermesini sağlamış.

"Home Court, Merkezin toplum, bağlantı ve sivil katılım için bir forum olma misyonunu destekleyecek ve refahı teşvik etmeye odaklanarak gelecek nesiller için umuda ilham verecek ve yaşamları iyileştirecek. Mimari tasarım süreci bu değerleri somutlaştırır, çünkü bu bir umut eylemidir - sonucu, görülen şey ile nasıl deneyimlendiği arasında bir sohbet olarak devam eder." - Renauld Deandre Mitchell, Moody Nolan Ortağı ve Chicago Operasyonları Direktörü

Atletizm Tesisi

Obama Başkanlık Merkezi, Chicago, Illinois'deki Jackson Park'ta yer alan geniş bir kampüs. Kampüs, Todd Williams Billie Tsien Architects tarafından tasarlanan bir Müze, bir kütüphane, bir oditoryum ve halka açık bir bahçe etrafında düzenlenmiş bir restoran dahil olmak üzere açık ve kapalı mekanları içerecek.

Atletizm Tesisi

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)