​Schneider Electric ve DEIF’den PV Hybrid Çözümü

Schneider Electric, DEIF ile işbirliği içinde geliştirilen yeni PV Hybrid çözümünü, Intersolar 2016'da görücüye çıkarttı. Şebekeye bağlı ve şebeke dışı enerji üretimi için tasarlanan PV Hybrid çözümü toplam karbon ayak izini azaltırken şebeke güvenilirliği sağlıyor. PV Hybrid çözümü ile bazı uygulamalarda operatörlerin güneş enerjisi ile üretilen artan gücü şebekeye geri satarak gelir elde etmeleri mümkün olacak.

Enerji yönetimi ve otomasyon alanında global uzman ve güneş enerjisi ve enerji depolama güç dönüşüm zinciri çözümlerinde bir dünya lideri olan Schneider Electric, dizel kontrolörleri alanında global bir lider olan DEIF ile işbirliği içinde geliştirdiği bir PV Hybrid çözümünün tanıtımını gerçekleştirdi.

Intersolar Europe 2016'da tanıtılan esnek PV Hybrid çözümü

Şebekeye bağlı ve şebeke dışı enerji üretimi için tasarlanan PV Hybrid çözümü, verimli, güvenilir dizel üretimi temiz ve düşük maliyetli güneş enerjisi ile birleştiriyor. Bu esnek çözüm, operatörlerin enerjiyi akıllıca kullanmalarını sağlıyor ve maliyetli hibrit güç çözümleri oluşturmak amacıyla bir dizi ihtiyacı karşılayacak şekilde özelleştirilebiliyor.

Schneider Electric Ticari ve Konutsal Güneş Enerjisi İş Bölümü Başkan Yardımcısı Xavier Datin, PV Hybrid’in tanıtımı sırasında "PV Hybrid çözümü, pazarın gerçek ve artan bir ihtiyacına cevap veriyor. Uzak çalışma tesislerinden ticari kurumlara kadar, dizel jeneratörlerin birincil veya yedek güç için kullanıldığı birçok enerji santrali bulunuyor, ancak operatörler mali ve çevresel avantajları nedeniyle PV gücünü eklemeyi tercih ediyor." şeklinde konuştu.

Schneider Electric ve DEIF işbirliği ile geliştirilen modüler ve uyarlanabilir PV Hybrid çözümü, hem yeni hem de geriye dönük uygulamalar için uygulanabiliyor. PV Hybrid çözümü, toplam karbon ayak izini azaltırken şebeke güvenilirliği sağlayan güneş enerjisi ve dizel çözümleri bir araya getiren çözüm. Dizel ve güneş enerjisinin bir araya gelmesi kararlı, güvenilir güç şebekesinin kararlılığını ve güvenilirliğini korurken yakıt bağımlılığının azaltılması ve sera gazı emisyonlarının sınırlandırılması sağlanıyor. PV Hybrid çözümü ile izin verilen bazı uygulamalarda, operatörlerin güneş enerjisi ile üretilen artan gücü şebekeye geri satarak gelir elde etmeleri mümkün olacak.

Schneider Electric ve DEF işbirliği ile geliştirilen PV Hybrid, DEIF'in kontrolörleri, transdüserleri ve aksesuarları ile Schneider Electric'in Conext™ CL redresörlerine sahip. Schneider Electric Ticari ve Konutsal Güneş Enerjisi İş Bölümü Başkan Yardımcısı Datin: "Bu çözümü, DEIF ile işbirliği içinde piyasaya sunmuş olmaktan ötürü gurur duyuyoruz. Bu çözüm iki dünyanın da gerçekten en iyilerini temsil ediyor. DEIF, gelişmiş verimli dizel güç kontrol sistemleri ile bilinirken Schneider Electric ise güneş enerjisindeki yenilikleri ve mükemmelliği ile tanınan iki şirket. Her iki şirketin de uzun yıllar boyunca güç alanında faaliyet gösteriyor olması, müşterilerin dünya çapında, uzun vadeli destek için bu şirketlere güvenebileceğini gösteriyor." dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)