Şebekeden Bağımsız Sürdürülebilir Küçük Ev

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Bugünlerde herkes küçücük evler yapıyor ama bu ev gibisi değil. KONGA'nın yeni sürdürülebilir küçük evi, nerede olursanız olun şebekeden ayrılmanıza izin veren benzersiz bir teknoloji kullanıyor. Dondurucu bir tuvaletten yağmur suyu toplamaya kadar bu bir sonraki şebekeden bağımsız ev planları kontrol etmek için istenilen özel bir küçük evdir.

KONGA'nın şebekeden bağımsız küçük evi güç için çatıdaki güneş enerjisiyle çalışır. Küçük evde sürdürülebilir mimaride kullanılan pasif sistemlere yer verilmiş. Ücretsiz elektrik ve su üretmek için herhangi bir yere yerleştirilen, koyu renkli dış cepheye sahip modern tarzda 28 metrekarelik bir evdir. Yağmur suyu hasadı şebekeden bağımsız su sağlar. Bu nedenle yağmurun yağdığı yerde olmak gerekir ancak bunun dışında olasılık tamamen mevcuttur. 

Konga Küçük Ev

Ayrıca KONGA küçük evinde şebeke elektriği gerektirmeyen bir sıcak su sistemi ve odun sobası kullanılıyor. Ve ev sistemi temizlik için -22 santigrat derecede dondurucu tuvaleti kullanıyor. Dondurucu tuvaletler atık içeriğini dondurmak ve depolamak için elektrikle çalışır.

Konga Küçük Ev

Ayrıca ev modüler bir şekilde inşa edilmiş ve standart bir temel gerektirmez. Bu nedenle sürdürülebilir mimari ev bir gün içinde monte edilebilir ve kurulabilir. Buna güzel ahşap panelli iç mekanları, şık siyah kaplamalı soba ve lavabo armatürlerini de ekleyince ve neredeyse hiçbir maliyeti olmayan güzel bir ev karşıdadır. Küçük evde ayrıca sürdürülebilir mimaride kullanılan malzemeler dikkat çeker. 

Konga Küçük Ev

Sürdürülebilir mimari KONGA tamamen mobilyalı teslim edilir. Yanmış ahşap dış kısım, birçok ileri dönüştürülmüş malzeme kullanan iç mekana ahşap kaplamalarla eşleştirilir. Örneğin, mutfaktaki üst dolaplar sıfır atık yeni dolaplar oluşturmak için odun atıklarını kullanır. Ayıca ev sürdürülebilir mimari örneklerinden biridir. Buzdolabı, gazlı ocak, lavabo ve depolama alanı bulunur. Banyoda duş en yeni kaplamalarla muhteşem bir şekilde donatılmış ve baştan sona büyük panel pencereleri muhteşem. 

Konga Küçük Ev

Peki bu küçük ev ayrıca şebekeli bir şekilde olabilir mi mi? Sürdürülebilir mimari örneklerden KONGA'nın küçük evleri ayrıca su, atık ve elektrik bağlantıları ile birlikte gelir. Bu küçük prefabrik güzelliğin tarzını, sadeliğini ve ayrıca esnekliğini herkes seviyor. Bu kabini koymak istenilen her yer harika bir seçim olacak. 

Konga Küçük Ev

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)