VitrA Karo’dan Büyük Ebatlı Duvar Karosu Yatırımı

VitrA Karo, Bozüyük’teki fabrikasında yeni bir hat yatırımı yaparak büyük ebatlı ve ince duvar karoları üretim kapasitesini artırdı. Bu yatırım sayesinde aynı zamanda yıllık 2.205 ton CO2 salımını azaltacak enerji verimli bir pişirme fırını da devreye aldı.

VitrA Karo

Son beş yıldır Türkiye’nin ihracat şampiyonu unvanını koruyan VitrA Karo, Bilecik Bozüyük’te bulunan üretim kampüsünde gerçekleştirilen bu yatırım ile 2.700 mm genişliğinde ve 105 metre uzunluğunda büyük ebatlı duvar karoları üretimine olanak tanıyan bir hat devreye aldı. Yeni hat, 30x90, 33x100 ve 40x120 cm boyutlarında, 7 mm kalınlığında ince duvar karolarının tek pişirim üretimini sağlıyor.

VitrA Karo CEO’su Hasan Pehlivan, yatırımın tamamlanmasıyla ilgili olarak, “Bu yeni üretim hattı sayesinde karolarımızın boyutunu büyütürken kalınlıklarını azalttık. Ayrıca, enerji verimli ve modern pişirme fırınımızla yıllık 2.205 ton CO2 salımını engelleyeceğiz.” dedi. Pehlivan ayrıca, sürdürülebilirlik çabaları kapsamında ürün bazında karbon ayak izlerini %60’a varan oranlarda azalttıklarını ve bu başarılarını Çevresel Ürün Beyanı (EPD) belgeleri ile onayladıklarını vurguladı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)