​Zehnder Group’un Mimarlarla Yaptığı Fabrika Ziyaretinde Zehnder Academi Eğitimi!

Türkiye’nin önemli mimarlarının da içinde bulunduğu grupla, Almanya ve İsviçre’deki fabrikalarına gezi düzenleyen Zehnder Group, Zehnder Academi’de katılımcılarına eğitim verdi ve üretimden paketlemeye kadar olan tüm aşamaları yerinde gözlemleme imkanı sağladı. İsviçre’de 1895 yılında serüvenine başlayan Avrupa’nın ilk çelik radyatör üreticisi Zehnder Group, 19 – 21 Ekim 2016 tarihlerinde fabrikalarına keyifli ve bilgi dolu birer gezi düzenledi. Türkiye’nin sektördeki söz sahibi profesyonellerinden oluşan ziyaretçilerini önce Almanya’nın Lahr kentindeki fabrikasına, daha sonra da İsviçre’nin Granichen kentinde bulunan fabrikasına götüren Zehnder, katılımcıların üretimden paketlemeye kadar olan tüm aşamaları görmelerini sağladı. Zehnder Academi’de konu; Radyant Tavan Isıtma SistemleriSağlık, konfor ve enerji verimliliğini bir araya getirerek kendi hayat üçgenini oluşturan ve bunu misyon edinen Zehnder Group katılımcılarına, fabrikalar, uçak hangarları, üretim ve depo alanları, spor salonları, fuarlar ve galeriler, ofisler, okullar, kapalı havuzlar, hastaneler ve cafeler’de uygulanan radyant tavan ısıtma sistemleri hakkında eğitim verdi. 

Zehnder Academi’de gerçekleştirilen eğitimde; maksimum enerji verimliliği sağlayan sistemlerin %40 enerji tasarrufu sağladığından, maximum 120 dereceye kadar çıkarak insanları bunaltmadan kaliteli sıcaklık ortamı yarattığından, ışınım ile ısı transferi ve tüm hacimde homojen ısı dağılımı sağlayan sistemin işleyişinden bahsedildi. Yüzlerce Mercedes aracın teşhir edildiği Granichen satış galerisinde, Zehnder’in hayata geçirdiği radyant tavan ısıtma sistemini de yakından inceleme fırsatını bulan konuklar, radyant tavan ısıtma sistemlerinin fonksiyon ve rahatlığını birebir yaşama fırsatını buldular. Ürünlere titizlikle uygulanan her bir testi görme şansı yakalayan katılımcılar, ürünlerin son derece avantajlı ve kullanıcı dostu olduğunu birebir görüp, deneyimlemiş oldu. 

Zehnder Hakkında İsviçre’den dünyaya… 1890 yılında mekanik atölye olarak kurulan Zehnder, 1923 yılında Zehnderli markası ile hafif motosiklet üretimine başlıyor. İsviçre’de 1930 yılında, Avrupa’nın ilk çelik radyatörü olan Zehnder Charleston’u üreterek sektöre adım atan Zehnder, o güne kadar sadece döküm radyatör üretilen pazara değişmeyecek bir yenilik getirerek gücünü ilk andan itibaren hissettirmeye başladı. 1954 yılında, güneşle aynı ısıtma prensibiyle çalışan radyant tavan ısıtma-soğutma sistemlerinin üretimine başlayarak sektöre farklılık getirdi. Sektörde yenilikçi sıfatı ile tanınan ve 1980’li yıllarda sektörü banyo radyatörü, havlu radyatör konsepti ile tanıştıran Zehnder, 2000’li yıllarda da havalandırma sistem ve çözümlerini portföyüne katmış, 1930 yılından beri de tubuler radyatör pazarında tüm dünyada liderliğini devam ettirmektedir. Günümüzde Zehnder Group 3000’den fazla çalışanı, 15’e yakın üretim tesisi ile 30’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)