Forest Pavilion, The Forestias / Foster + Partners + TK Studio

Forestias, Tayland'daki en büyük emlak geliştirme projelerinden biridir. Projenin öne çıkan özelliği, The Forestias'ın merkezinde, tüm sakinler için daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam yaratmak için site içindeki tüm gelişmeleri birbirine bağlayan 48.000 metrekarelik bir kentsel ormandır. Şu anda satış galerisi olarak hizmet veren The Forestias'ta yer alan Forest Pavilion, orman ekosistemi hakkında bilgi paylaşımı için The Forestias Ekosistem Öğrenim Merkezi'ne dönüştürülecek ve keyifli anlar için bir rezidans topluluğu olacaktır. Aynı zamanda bu tasarım, doğayla iç içe yaşamanın bir prototipini sağlayan The Forestias'ın geniş orman bölgesine bir giriş kapısıdır.

Doğa İle Tasarım

Projenin taahhüdü, kullanıcıların mutluluğunu, sağlığını destekleyerek ve araştırmayı tasarım stratejileri olarak kullanarak elde edilen, doğayla iç içe bir yaşam deneyimi yaratmaktır. Bu bulgulardan yola çıkan Foster, alanın büyük bir kısmını Orman Köşkü'nün her açısından görülebilen ve doğayla insan etkileşimini desteklemek için kullanıcıları doğaya erişmeye teşvik eden, bütünleştiren, doğanın potansiyel faydalarını gösteren yeşil alan olarak ayırmaya karar verdi.

Forest Pavilion
Pavilion Tasarımı

Doğayla Ortam Yaşam Projesi

Peyzaj konsepti, üç hedefi kucaklayan “Doğayla Ortak Yaşam”dır: köşkün katı biçimini merkezi ormanın doğal serbest biçimine dönüştürerek, doğayla ortak yaşamın geleceğini dikmek, vahşi doğayı içine çekmek ve insan faaliyetleri ile kentsel ormanların büyümesini dengelemek. Tüm kullanıcılar ve site sakinleri için mahremiyeti en üst düzeye çıkarmak, ormanda yaşamanın otantik deneyimini sağlamak ve doğayla iç içe yaşamanın mutluluğunu sağlamak yine amaçlanan unsurlardır.

Yeşil Tasarım
Yeşil Tasarım Örnekleri

Orman Köşkü, doğa ile mutualist bir halde bir test laboratuvarı olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, kullanıcıların kentleşmiş bir biçimde benzersiz bir doğa deneyimi yaşayabileceği Orman Köşkü'nde doğanın özleri peyzaj tasarımıyla bütünleştirilmiştir. Ayrıca, keyifli yürüyüş yolu ve skywalk, insanları dışarıya çekmek ve sakin pitoresk manzara ile doğal ortamın kalitesinin tadını çıkarmak için tasarlanmıştır.

Yeşil Tasarım Nasıl Yapılır?

Forest Pavilion'da buradaki doğal çevre ölçeği, herhangi bir tipik kentsel çevrenin ötesine geçmiştir. Miyawaki Eco Forest'ı yaratarak, bu dinamik orman benzeri manzara, mevcut ve gelecek nesillerle birlikte büyüyecek ve gelişecek biyolojik çeşitlilik yaratan yaşayan bir cennettir.

Sürdürülebilir Yeşil Tasarım

Tasarımda SITES, WELL ve LEED'in uluslararası standartları uygulandı. Sürdürülebilir tasarımı yüksek kaliteli modern yaşam tarzıyla bütünleştiren kent dokusu içinde, sakinler doğayla iç içe bir yaşam deneyimi yaşayacaklar.

The Forestias'ta savunulan basit ama güçlü bir manifestodur. Kent ormanı içinde yaşamanın mutluluğunu gösteren ideal yaşam sığınağıdır. Kaliteli bir çevre, sakinlerin sağlığına ve uzun ömürlü olmasına yol açacak ve aynı zamanda nesiller boyu aileler için nazik ve sıcak bir toplum yaratacaktır. Sakinler, daha iyi ve sürdürülebilir bir dünya yaratmak için doğanın bir parçası olmayı öğrenerek ve farkındalık yaratarak, karşılıklı yararları doğayla uyumlu bir şekilde paylaşacaklar. Umarız bu proje, ülkedeki konut gelişmelerinde bir dönüm noktası olabilir ve bir dizi yüksek kaliteli konut projesine yol açabilir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)