Silvanus Dikey Bahçeler, Türkiye’nin En Büyük Dikey bahçesini Swissotel Resort Bodrum Beach’te Yapıyor

Bodrum Turgutreis’in en güzel sahili Ali Hoca burnunda Çağdaş Holding ve Swissotel işbirliğiyle inşa edilen Swissotel Resort Bodrum Beach, Türkiye’nin en büyük dikey bahçelerine ev sahipliği yapıyor. Otelin birbirinden bağımsız 72 adet rezidansının her birinin arka cephesi dikey bahçelerle giydirilerek Swissotel Resort Bodrum Beach’in Akdeniz ve Ege denizinin birleştiği eşsiz deniz manzarasına bir de dikey bahçe görselliği ekleniyor. Böylelikle mavi suların derinliğine yeşilin tüm tonları yansıyor.

Silvanus’un kurucusu Münevver Yıldız, “Dikey bahçeler başta Avrupa ülkelerinde ve tüm dünya genelinde en lüks mimari yapıların; avluların, lobilerin ve bina cephelerinin yeşil yüzü olmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk kez bir projede 72 adet birbirinden bağımsız toplamda 1584 metrekarelik yeşil alanın sadece dikey bahçelerle kazanılması takdire şayan nitelikte… Yapımı Silvanus Dikey Bahçeler tarafından 3.5 ayda


tamamlanan dikey bahçeler için 40 bin adet bitki kullanıldı. Doğanın bize sunduğu geniş çaplı renk, doku farklılıklarından özenle seçilmiş Bodrum iklimine uygun bitki türlerinden çiçek açan, kokulu, sarılıcı, yayılıcı bitkiler, rezidansların duvarlarına çarpıcı boyutlarda zenginlik katmaktadır” dedi.

Silvanus Dikey Bahçeler’in kendi sistemleriyle bitkiler alışılmışın dışında duvarlarda saksısız ve topraksız bir şekilde hayat buluyor. Silvanus Dikey Bahçeler’in tecrübeli kadrosuyla bitkiler keçelerin içlerine nakış işler gibi tek tek bir tasarım eşliğinde dikilerek yeni yaşam koşullarına adapte ediliyor. Her bir dikey bahçenin içine entegre edilen otomatik sulama ve gübreleme sistemleri sayesinde bitkilerin mevsimsel ve dönemsel su ve besin ihtiyaçları farklılıklarına göre otomatik olarak cevap verebilecek teknolojide tek bir merkezden uzaktan yönetilebilecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)