Themore Concept, Yeni Yatırımları ile Büyümesini Sürdürüyor

Banyo, mutfak dolapları, kapı ve dekorasyon alanında özgün tasarımlara imza atan Themore Concept; yeni mağaza, fabrika, GES ve Ar-Ge yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. En yeni yatırımını Bodrum’da gerçekleştiren marka, Türkiye’nin en büyük sabit mobilya mağazasını Konacık’ta açtı. 2025 yılında tamamlanacak olan 30 bin m2’lik yeni fabrika yatırımı ile üretim kapasitesini de yaklaşık yüzde 50 oranında artıracak olan Themore Concept, GES ve Ar-Ge projeleri ile de sürdürülebilirlik konusunda sektörde öncü bir rol oynuyor.

Themore Concept Bodrum Mağaza Açılışı

Banyo ve mutfak alanında yaklaşık 40 yıllık tecrübe ve birikimini, son teknoloji ve sistemlerle bugüne taşıyan Themore Concept, sadece Türkiye’de değil, şirketin globalleşme vizyonu doğrultusunda uluslararası arenada da çalışmalarına devam ediyor. 

Bodrum’da mağaza sayısını ikiye çıkaran Themore Concept, yeni yatırımıyla, zengin ürün çeşitliliğini sergilediği yaklaşık 1000 m2’lik alana sahip, Türkiye’nin en büyük sabit mobilya mağazasını açtı.

2025 yılı sonuna kadar mağaza sayısını 3 katına çıkarmayı hedefliyor  

Yeni mağaza açılışı ve yatırımlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel: “Themore Concept olarak, tecrübemizi modern vizyonumuzla birleştirerek, Türkiye’de ve yurt dışında rekabetçi konumumuzu güçlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Şu anda mutfak ve banyo alanında aylık 10 bin modül üretiyor, bin 500 adet kapı geliştiriyoruz. Tüm bu ürünlerimizi Bodrum'da açtığımız yeni mağazamız ile daha çok kişiye ulaştırırken aynı zamanda sabit mobilya sektörünün en büyük mağazasını müşterilerimizle buluşturmanın mutluluğu içindeyiz. Yenilikçi ürünlerimiz ve mağazalarımızın yanı sıra Umman, Pakistan, Fransa, Makedonya’daki bayilerimiz ile 15 farklı ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Nihai hedefimiz 2025 yılı sonuna kadar Ankara, İstanbul ve Suudi Arabistan’da açacağımız yeni mağazalar ile mağaza sayımızı 3 katına çıkarmak ve Aydın'da 2025 yılında tamamlayacağımız fabrika yatırımımızla üretim kapasitemizi yüzde 50 artırmak. Ayrıca artan üretim kapasitemiz ile birlikte ihracatımızı yüzde 25’e, istihdamımızı da 400’ün üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Bu çalışmalarımızla birlikte hem ulusal hem de uluslararası pazarda rekabetçi ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Üretim süreçleri sürdürülebilirlik üzerine kurulu  

Themore Concept olarak, daha yaşanabilir bir dünya için sürdürülebilirliği merkeze aldıklarını  belirten Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel, Üretimimizde sürdürülebilirlik anlayışı önemli bir yere sahip. Müşterilerimizi de bu anlayışa dahil ediyoruz ve doğadan aldığımızı doğaya geri kazandırma prensibiyle her satın alınan mutfak için doğamıza yeni bir nefes, bir fidan armağan ediyoruz. Bunun yanı sıra üretim süreçlerimizi de bu prensiple şekillendiriyoruz. Örneğin, kullandığımız kenar bandı yapıştırıcıları (PUR), adeta bir çevre kahramanı olarak öne çıkıyor. Çözücü içermediği için doğaya zarar vermiyor ve enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. Themore Concept olarak, her adımda doğaya saygılı, sürdürülebilir ve inovatif çözümler sunmayı sürdüreceğiz.” dedi.

25 milyon TL’lik GES (Güneş Enerji Sistemi) projesini hayata geçirecek 

Themore Concept, Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 30.000 m2 kapalı alana kurmayı planladığı, inşaatı devam eden yeni fabrikasına en son yaptığı 175 milyon TL’lik yatırımla üretim kabiliyetini güçlendirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda, 25 milyon TL’lik GES (Güneş Enerji Sistemi) projesini de hayata geçiren marka, bu yatırımla yıllık 1 milyon 693 bin 230kWh elektrik üreterek, 2 bin 23 ağacı kesilmekten kurtaracak. Yılda 832 bin ton karbondioksit salınımının önüne geçecek. 

Yurt dışında da büyümeye devam ediyor 

Aydın, İzmir, Bodrum ve Kuşadası’nda 4 büyük fabrika merkez satış mağazası bulunan Themore Concept’in; Bodrum, Manisa, Datça, İzmir, Erzincan, Gaziantep, İskenderun ve Didim’de toplam 12 bayisi bulunuyor. Sadece Türkiye genelinde değil, yurt dışında da büyümeye devam eden marka, Fransa, Makedonya, Umman ve Pakistan’da mevcut satış noktalarında hizmet verirken; Yunanistan, Dubai, Kenya, Kanada, Katar, Almanya, İsviçre, Romanya Azerbaycan ve Amerika’da projelerde yer aldı. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)