Ikea’dan Sera Tasarımı: 'Growroom’

Space10 ekibinden tasarımcı Sine Lindholm ve Mads-Ulrik Husum, Growroom adında bir sera tasarladı. Üst üste yığılan saksılarından oluşan Growroom’un amacı, daha sağlıklı, daha lezzetli sebzeleri çevreye en az zararı vererek yetiştirmek.

Kentsel tarım için sürdürülebilir bir çözüm öneren küre şeklindeki seranın bir prototipi 2015 yılında IKEA‘nın “future-living lab” programı kapsamında üretilmişti. Bir kent merkezindeki semt bahçesi  olarak kullanılması düşünülse de, kendi arka bahçeniz için bir Growroom inşa edebilirsiniz. Growroom Space10 ve mimarlar Sine Lindholm  ve Mads-Ulrik Husum tarafından tasarlandı. Hayalinizdeki 17 basamaklı, mimar tarafından tasarlanan DIY bahçesini tamamlamak için gereken tek şey, kontrplak, yerel topluluk atölyesine ziyaret , kauçuk çekiçler, metal vidalar ve biraz sabırdır .

Bahçenin "kesitleri" su ve ışığın her seviyeye ulaşması için tasarlanmıştır. Kendi Growroom'unuzu inşa etmek için 17 yaprak kontrplak gerekiyor.Montaj talimatları diğer Ikea ürünleri gibi  mimarları Sine Lindholm ve Mads-Ulrik Husum tarafından anlatılıyor.

Growroom, tasarımcılar tarafından;  fütüristik, çözüm odaklı , sürdürülebilir bir mahalle için yeterli  gıda yetiştirecek şekilde tasarlanmış geniş ve çok katmanlı küresel bir bahçe olarak tanımlanıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)